jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۸۰۲۸   ۱۵ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: یک مقام مسوول از دستور صریح وزیر نفت برای قطع گاز مشترکان پرمصرف خبر داد و گفت: این دستور توسط شرکت ملی گاز اجرا خواهد شد. این مقام مسوول در گفتگو با فارس اظهار کرد: اسراف یک فعل مذموم و ناپسند است که شرع مقدس نیز آن را حرام اعلام کرده است.

وی افزود: یکی از آثار زیانبار این پدیده مذموم،‌ رفتن برکت از جامعه اسلامی است که با حذف اسراف و رفتن به سمت الگوی صحیح مصرف، برکت دوباره به اقتصاد و مردم جامعه باز می‌گردد.

وی در مورد مشترکان پرمصرف و مسرف گاز نیز گفت: در این زمینه وزیر نفت دستور صریح و قاطع قطع گاز آنان را صادر کرده است.

این مقام مسوول یادآور شد: این دستور براساس مصالح کشور و جلوگیری از کمبود و قطع گاز خانوار‌های دیگر صادر شده که در مصرف خود الگوهای بهینه را رعایت می‌کنند ولی به‌دلیل مصرف فوق‌العاده برخی دیگر، از نعمت گاز محروم می‌شوند.

وی یادآور شد: این تصمیم در راستای مدیریت مصرف و تقاضا اتخاذ شده و توسط شرکت ملی گاز اجرا خواهد شد. گزارش خبرنگار ما حاکی‌است چند هفته قبل شرکت ملی گاز ایران با صدور اطلاعیه ضمن هشدار به مشترکان پرمصرف گاز، صراحتا قطع گاز این دسته از مشترکان را مورد اشاره قرار داد.

اما یک روز پس از انتشار این اطلاعیه یک مقام مسوول در شرکت ملی گاز ضمن تکذیب قطع گاز مشترکان پرمصرف تاکید کرد که اطلاعیه این شرکت صرفا هشداری به مشترکان پرمصرف بوده است. اما دستور صریح وزیر نفت مبنی بر قطع گاز مشترکان پرمصرف، حاکی از آن است که ظاهرا افزایش مصرف گاز در کشور به مراحل دشواری رسیده که وزیر نفت را ناچار از این تصمیم کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر