jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۲۷۶۵۵   ۱۵ دی ۱۳۸۷  |  ۰۹:۱۹

یک فوق تخصص ریه گفت: بررسی ها نشان می دهد شدت آلودگی هوا باعث افزایش 30درصدی مراجعات مردم به اورژنس ها و بستری شدن آنان در مراکز بهداشتی و درمانی کشور شده است.

دکتر حمیدرضا جباری امروز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آلودگی هوا پدیده ای است که هر سال در فصل سرما به دلیل تجمع آلاینده ها و شدت مقدار آنها در هوا تشدید می شود و بیشترین درصد مراجعات مردم را به مراکز بهداشتی شامل می شود.

وی با بیان اینکه ترافیک و تردد خودروها بخشی از آلودگی هوا را ایجاد می کنند، اظهار داشت : سوخت های منازل و افزایش گاز coدر موتورخانه و شوفاژها نیز آلودگی هوا را ایجاد می کنند.

دکتر جباری ، آبریزش بینی ،سوزش چشم ،خستگی زودرس و خواب آلودگی را از عوارض آلودگی هوا برشمرد و ادامه داد: این عوارض در بیماران مبتلا به آسم و قلبی و عروقی شدت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: همچنین بروز این عوارض در افراد عادی باعث ایجاد سینوزیت می شود که باید افراد عادی و بیماران باید سعی کنند در هنگام اعلام شدت آلودگی هوا از منزل خارج نشوند.

این متخصص ریه استفاده از ماسک ها را موجب تنگی نفس دانست و گفت: ماسک ها برای پیشگیری از آلودگی هوا به داخل دهان و یا تنفس هوا چندان کمک کننده نیستند و بهترین راه حل قرار نگرفتن در معرض آلودگی هوا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر