jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۷۰۰۲   ۱۰ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۴

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور با بیان این که مبارزه با مفاسد، سخت‌ترین مرحله اداره کشور بوده است، تصریح کرد: دولت نهم با تلاشی وافر از رانت‌ها و ویژه‌‌خواری‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری کرده است. به گزارش ایرنا، محمود احمدی‌نژاد در دیدار مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این که حرکت اصلاحی از سوی دولت با سرعت بالایی ادامه دارد، اجرای طرح تحول اقتصادی با هماهنگی و همدلی را منجر به ایجاد پیشرفت و برقراری عدالت در جامعه دانست.

وی هدفمند نبودن یارانه‌ها را مصداق بی‌عدالتی دانست و گفت: امروز به دلیل سیر نزولی قیمت‌ها و لزوم کاهش وابستگی بودجه به نفت بهترین فرصت برای اجرای طرح تحول اقتصادی است.رئیس‌جمهور افزود: بیش از 70 درصد یارانه کشور توسط کمتر از 20 درصد مردم مصرف می‌شود. این در حالی است که بیش از 80‌درصد مالیات توسط 70 درصد کم‌بهره از یارانه‌ها پرداخت می‌شود که تنها 20 درصد درآمد کشور را دارند.

هدفمند نبودن یارانه‌ها را مصداق بی‌عدالتی می‌دانم

رئیس‌جمهور همچنین اجرای طرح تحول اقتصادی در حوزه‌‌هایی مانند توزیع یارانه، گمرک و بانک را در جهت اجرای عدالت برشمرد.
میرتاج‌الدینی عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به برگزاری جلسه مجمع روحانیون مجلس با رئیس‌جمهور گفت:  احمدی‌نژاد در این جلسه  با تاکید بر اینکه نگاه دولت تعامل مثبت با مجلس است تعداد زیاد سوالات و استیضاح‌ها را موجب پایین آمدن بازده دولت عنوان کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر