jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۲۵۳۸   ۲۳ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۱:۰۵

رئیس جمهوری اسلامی ایران که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است ، دیروز در گفتگو با خبرنگاران ، دستاوردهای این سفر را مثبت ارزیابی کرد.سیدمحمد خاتمی ، افتتاح طرح آبرسانی از چاه نیمه های زابل به زاهدان را از جمله دستاوردهای

این سفر دانست و گفت : با اجرای این طرح ، زمینه دسترسی مردم زاهدان به آب شرب سالم و بهداشتی فراهم می شود. رئیس جمهوری افزود: همچنین همزمان با طرح آبرسانی به زاهدان که با هزینه ای بالغ بر 600میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است ، عملیات اجرایی احداث فاضلاب شهری زاهدان نیز آغاز شد. وی با اشاره به سفر اخیر مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان و اختصاص اعتباری بالغ بر یکهزار میلیارد ریال برای توسعه استان ، گفت : ظرف 3سال آینده ، استان سیستان و بلوچستان متحول خواهد شد. رئیس جمهوری از طرح اتصال راه آهن زاهدان به راه آهن سراسری و اتصال این استان به آسیای میانه و گاز رسانی به استان سیستان و بلوچستان به عنوان دیگر تلاشهای دولت برای رفع محرومیت از چهره این استان نام برد. رئیس جمهوری کشورمان گفت : در تهاجم نظامی امریکا و انگلیس علیه عراق ، هم «رژیم صدام » و هم «نیروهای مهاجم» شکست خوردند. سیدمحمد خاتمی روز گذشته در اجتماع هزاران نفر از مردم شهرستان سراوان اظهار کرد: جنگ عراق ، ازجمله جنگهایی است که در آن هیچ پیروزی نداشته است . وی گفت : جنگ عراق ، جنگی است که در آن شکست خورده وجود دارد؛ اما پیروز میدان در آن وجود ندارد، مگر این که با همت ملت عراق و با پشتیبانی همه جهانیان ، شاهد استقرار یک حکومت مردمی عراقی در عراق باشیم ، آن وقت می توان گفت که ملت عراق پیروز شده است . وی افزود: امروز رژیم صدام رفته است و انصاف این است که ملت عراق بتواند زمام امور خود را به دست بگیرد، اشغال نظامی عراق یک اشتباه بود، هرچند ملت عراق و همه مردم مسلمان آزاد منطقه با رژیم صدام میانه ای نداشتند. رئیس جمهوری گفت : اشتباه بزرگتر آن است که نیروهای مهاجم بخواهند یک رژیم غیرعراقی و بیگانه را بر این ملت تحمیل کنند. رئیس جمهوری همچنین در جمع مردم سنی و شیعه از همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی خواست تا در برابر دشمنانی که خواستار ناکامی اسلام هستند، ایستادگی کنند. به گزارش ایرنا، وی اتحاد و همبستگی میان مسلمانان را رمز و راز پیروزی در برابر کسانی که اسلام را ناتوان در اداره زندگی بشری معرفی می کنند ، دانست .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر