jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۲۵۰۴   ۲۲ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۱:۴۱

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت : از 180هزار تن خرمای تولیدی در منطقه بم بالغ بر 70هزار تن به علت به فروش نرفتن ، در سردخانه ها نگهداری می شود.

به گزارش فارس ، حاتم ناروئی افزود: در سال 1380 با امضای 150نفر از نمایندگان ، طرحی خدمت رئیس جمهوری ارائه شد که براساس آن مقرر شده بود به جای توزیع و فروش تنقلات در مدارس ، خرمای رایگان توزیع شود.

به گفته وی ، با این طرح موافقت و دستورات اجرای آن نیز صادر شد، اما تاکنون به اجرا درنیامده است .

وی افزود: باقی ماندن خرماها در سردخانه از یک سو، سبب ضرر و زیان کشاورزان شده است و از سوی دیگر با توجه به این که تا چند ماه آینده ، خرمای جدید و تازه وارد بازار می شود ، جایی برای نگهداری از خرماها وجود ندارد.

نماینده بم در ادامه به موضوع صادرات خرما اشاره کرد و گفت : بسته بندی های موجود برای خرمای صادراتی کیفیت و جذابیت لازم را ندارد و همین امر موجب افت صادرات و عدم استقبال خارجیان از خرمای صادراتی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر