jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۱۷۴۵۱ ۲۷ آبان ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۳

گروه جامعه: معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: نظام‌شناسایی، کنترل و مراقبت بیماری سل در کشور کامل است. سالانه 8000 بیمار جدید مبتلا به سل در کشور شناسایی می‌شوند و تحت درمان قرار می‌گیرند. حسن امامی رضوی در گفت‌گو با فارس افزود: گزارش بیماری سل در کشور ما هر 3 ماه یک‌بار آماده می‌شود که بر‌اساس این گزارش هر 3 ماه حدود 2000 مورد جدید مبتلا به سل در کشور شناسایی می‌شوند یعنی تقریبا هر سال حدود 8000 مورد جدید بیماری سل در کشور شناسایی می‌شوند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: بیماری سل یک بیماری کنترل شده است، در کشور ما طی سال‌های طولانی بیماری سل وجود داشته است، حذف کامل بیماری سل تقریباً امکان ندارد. در هیچ جای دنیا هم به سمت حذف کامل این بیماری حرکت نمی‌کنند، اما توانسته‌اند میزان ابتلا به این بیماری را کم کنند.

وی ادامه داد: برنامه کشوری کنترل، شناسایی و مراقبت از بیماری سل در کشور ما هم وجود دارد و تا 10سال پیش پیشرفت بسیار خوبی هم برای این کار داشتیم، اما بعد از آن بر اثر زمینه نقص ایمنی بدن که موجب بروز مجدد بیماری‌های بازپدید شد، این بیماری دوباره خودش را در کشور نشان داد و البته موارد مقاوم به درمان آن نیز بروز کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر