مخالفت با ملاقات روحانیون و نخست وزیر

پنجشنبه 18اسفند 1362 : صبح زود ، بعد از نماز به مجلس رفتم . از جبهه اطلاع گرفتم . معلوم شد دیشب در داخل جزیره مجنون ضربه ای به عراقی ها وارد کرده اند و آنها عقب رفته اند.
کد خبر: ۲۱۴۲۲
سوژه اغلب گزارشها، هنوز جزایر مجنون و اسلحه شیمیایی است . تا ساعت ده و نیم صبح در جلسه علنی بودم . لایحه بودجه سال 63 در دستور است . نامه ای با امضا از طرف نمایندگان برای عزل آقای سیدرضا زواره ای از شورای سرپرستی صدا وسیما[ تهیه شده و اصرار داشتند، مطرح شود. به ایشان گفتم استعفا بدهد که مطرح نشود. اما امضاکنندگان در آستانه انتخابات ، می خواهند مطرح شود. روی تلکس خبرگزاری جمهوری اسلامی هم رفته است . پیش از ظهر در دفتر از جبهه خبر گرفتم . معلوم شد از ساعت ده ، عراق با دو لشکر تازه نفس به جزیره مجنون حمله کرده است . آقای محسن رضایی روحیه خوبی نداشت . به قرارگاه کربلا و خاتم الانبیائ تاکید به همکاری بیشتر کردم . وسائل حمل و نقل هم خوب کار نمی کنند. آقای رستگاری آمد و از مخالفت جامعه روحانیت مبارز تهران با جلسه ملاقات روحانیون با نخست وزیر گفت ؛ مایه تعجب است . آقای مهدوی کنی و آقای مهدی شاه آبادی در این باره مشورت کردند. آقای عباس عباسی نماینده میناب آمد و از استاندار هرمزگان گله داشت . آقای غلامرضا آقازاده وزیر مشاور در امور اجرایی و رئیس ستاد بسیج اقتصادی آمد و در همان زمینه صحبت آقای رستگاری و جلسه شبیه آن با بازاریان و هم درباره استعفای خود به دنبال طرح حذف سمت مشاورت در امور اجرایی در مجلس ، مشورت داشت ؛ مخالفت کردم . عصر، خلیفه آشوریان از کلیسای شرق آشوری آمد و از سختگیری های وزارت آموزش و پرورش در مورد برنامه های دینی و قومی اقلیت ها گله داشت . با آقای پرورش وزیر آموزش و پرورش صحبت کردم . شب با جبهه تماس گرفتم ؛ نگرانی دارند و ناهماهنگی . رمزی برای مکالمه از راه دور تهیه شده که وقت گیر است . عراقی ها کمی در جزیره مجنون پیشرفت کرده اند.
جمعه 19اسفند 1362 : صبح زود از جبهه اطلاع گرفتم . معلوم شد که دیشب کاری نکرده ایم . قرار بود در جزیره ضربه ای بزنند. تصمیم گرفتم برای نظارت بیشتر به جنوب بروم . به جلال ساداتیان و قویدل اطلاع دادم . برای خطبه های نماز جمعه کار کردم . با آقای رئیس جمهور صحبت کردم که اعلامیه نظامی ستاد مشترک که به صورت یکنواخت و بی محتوا درآمده است از این شکل درآید. از قرارگاه نجف هم اطلاع گرفتم ، معلوم شد امروز دشمن حرکتی ندارد. قرار گذاشتم ، شب همگی در قرارگاه خاتم الانبیاء در خوزستان باشیم . نماز جمعه را اقامه کردم . خطبه ای درباره انتخابات و خطبه ای راجع به جنگ ایراد کردم .

تبلیغات انتخاباتی در بحثهای بودجه
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها