jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۰۹۶۰۰   ۲۶ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۹:۱۴

یک ژنرال بلندپایه انگلیسی که قرار است امروز به عنوان رئیس جدید ارتش انگلیس انتخاب شود، خواستار افزایش 30 هزار نفری نیروها در افغانستان برای مبارزه با طالبان شد.

به گزارش فارس، روزنامه "ایندیپندنت" در گزارشی اختصاصی در شماره امروز خود نوشت: ژنرال سر "دیوید ریچاردز" که عقیده دارد افزایش نیروهای 30 هزار نفری در افغانستان برای مبارزه با طالبان نیاز است، امروز به عنوان فرمانده جدید ارتش انگلیس منصوب خواهد شد.

این روزنامه انگلیسی نوشت: ژنرال ریچاردز که جایگزین ژنرال سر "ریچاد دانات" خواهد شد طرفدار اعزام پنج هزار نیروی انگلیسی بیشتر به افغانستان به علاوه هشت هزار نیرویی است که اکنون در این کشور حضور دارند.

ایندیپندنت می‌افزاید: 25 هزار نیروی دیگر هم از نیروهای پشتیبانی آمریکا و سربازان تازه آموزش داده افغانستان تشکیل خواهند شد.

به نوشته این نشریه انگلیسی ژنرال ریچاردز همچنین بر این باور است که مذاکره نیز برای پایان دادن به درگیری ضروری است، اما هرگونه گفتگو باید با حضور دولت افغانستان و ناتو در موضع قدرت صورت گیرد.

ایندیپندنت نوشت: وزرای دولت به طور علنی تاکید کرده‌اند که باوجود خروج قریب‌الوقوع نیروهای انگلیسی از عراق، نیروهای بیشتری برای انجام ماموریت در افغانستان در دسترس نخواهند بود.

با این وجود منابع بلندپایه نظامی به این نشریه انگلیسی اعلام کردند گفتگوهایی اخیرا در دولت انگلیس درباره افزایش احتمالی نیروها برای سال آینده به دنبال درخواست ژنرال "دیوید مک‌کیرنان" رئیس نیروهای ناتو در افغانستان، برگزار شد. اینگونه برداشت می‌شود که این درخواست مورد حمایت ژنرال ریچارد قرار گرفته است.

ایندیپندنت افزود: تغییر نیروهای مسلح بلندپایه انگلیس به این معنی است که این سه فرمانده که تجربیات فراوانی در افغانستان و عراق داشته‌اند اکنون نقش‌های رهبری کلیدی در ارتش انگلیس خواهند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، ژنرال ریچاردز که سمت اخیرش رئیس نیروهای ایساف در افغانستان بود، اولین فرمانده غیرآمریکایی است که فرماندهی نیروهای آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم را بر عهده دارد.

قرار است ژنرال "پیتر وال" که در عراق و افغانستان خدمت کرده جانشین ریچاردز شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر