jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۹۱۴   ۰۴ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۴

نماینده هیات موسس بیمه مرکزی ایران گفت : ورود بیمه های خصوصی به این صنعت ، علاوه بر ایجاد رقابت در صنعت بیمه کشور، بیمه های دولتی را نسبت به گذشته پرکارتر کرده است .

به گزارش ایرنا، سیدشجاع الدین میرطاووسی خصوصی سازی را تلفیقی از مدیریت و مالکیت ذکر کرد و افزود: همراهی این دو عامل سبب شده بخش خصوصی توانایی بیشتری نسبت به بخش دولتی داشته باشد. وی ، استفاده بهینه از فرصتها، زمینه ها و چگونگی تصمیم گیری ها را از مزایای بخش خصوصی ذکر کرد و گفت : بیمه های خصوصی با این ویژگی ها می تواند در برابر بیمه های موجود، رقابتی تر عمل کند. نماینده هیات موسس بیمه مرکزی ایران اضافه کرد: بیمه های خصوصی توانایی بیشتری در ارتقای سطح کیفیت و کاهش هزینه ها دارند؛ از این رو با استفاده از مدیریت توانا می توانند در مقایسه با بیمه های دولتی در انجام امور اقتصادی بهتر عمل کنند. وی با تاکید بر این که به طور عام ، صنعت بیمه با پایین آوردن ریسک تولیدکننده و سرمایه دار، در تمام زمینه ها سبب توسعه اقتصادی کشور می شود، افزود: در صورتی که شرایط اقتصادی بیمه های خصوصی توان ریسک پذیری داشته باشند، این بیمه ها سهم نگهداری ریسک را در داخل کشور بالا خواهند برد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر