دستور رهبر انقلاب برای رفع محرومیت از مناطق محروم

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در آغاز سفر به استان سیستان و بلوچستان ، در میان استقبال وصف ناپذیر مردم خونگرم زاهدان وارد این شهر شدند.
کد خبر: ۲۰۹۰۱
رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم زاهدان ، با تشکر از استقبال صمیمانه ، گرم و محبت آمیز آنان تاکید کردند: خدمت به این مردم مومن و پراستعداد و تلاش بی وقفه برای رفع کامل محرومیت های این استان ، وظیفه سنگین همه مسوولان و دستگاه هاست . ایشان با اشاره به تلاشهای فراوانی که برای رفع محرومیت از این منطقه صورت گرفته است ، خاطرنشان کردند: دولت فهرست طولانی از طرحهای مورد نیاز این استان در دست اقدام دارد و با توجه به زمینه های مساعد موجود، آینده این استان روشن و نویدبخش است . حضرت آیت الله خامنه ای مساله امنیت را از مسائل اساسی استان سیستان و بلوچستان خواندند و تاکید کردند: مسوولان باید با کمک مردم ، با پدیده های شومی نظیر قاچاق موادمخدر، اشرار و فرصت طلبان و قاچاقچیان که تجارت سالم را در این منطقه تهدید می کنند، بشدت مقابله کنند. رهبر معظم انقلاب اسلامی ، همدلی و وحدت شیعه و سنی را در مناطق مختلف کشور ازجمله سیستان و بلوچستان ، از افتخارات نظام خواندند و با اشاره به تلاش بی وقفه دشمن برای ایجاد تفرقه و اختلاف مذهبی در این گونه مناطق افزودند: همه ملت ایران به یک اسلام ، یک پیامبر، یک نماز، یک کعبه و یک جهاد معتقدند و درهم آمیختن خون جوانان شیعه و سنی در میدان دفاع از اسلام و ایران ثابت کرده است که همه مردم توطئه های تفرقه انگیز را تحت نظر دارند و با هوشیاری ، وحدت کلمه و شجاعت مثال زدنی ، از وحدت خود، نظام اسلامی و ایران عزیز که امروز مظهر اسلام است ، دفاع می کنند. در استقبال پرشور و به یاد ماندنی مردم متدین و انقلابی زاهدان از رهبر معظم انقلاب ، طوایف سلحشور بلوچستانی و سیستانی با لباس و رسوم محلی ، جلوه ویژه ای به مراسم داده بودند. در این استقبال شورانگیز حضور همه قشرهای مردم پرصفا و صمیمی زاهدان کاملا چشمگیر بود؛ اما نوجوانان و جوانان پرنشاط این شهر، در استقبال از رهبر خویش ، صحنه هایی براستی فراموش ناشدنی آفریدند و پیوند نسل جوان را با آرمان های انقلاب اسلامی ، بار دیگر، متجلی ساختند.
پیام رهبرانقلاب به مردم کرمان
با قرائت پیام مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله خامنه ای از 275تن از شهدای خونین بال سانحه دلخراش هواپیمای سپاه ، روز گذشته طی مراسمی در مصلای شهر کرمان تجلیل شد.در این پیام آمده است : مردم شریف و عزیز استان کرمان حادثه مصیبت بار سقوط هواپیما که دلهای عزادار صدها خانواده از شما مردم با ایمان را داغدار کرد، قلب اینجانب را آکنده از اندوه ساخت . جوانان با اخلاص و با ایمانی که در این حادثه به لقائ حق شتافتند ، کانون های وفا، ایمان و محبت بودند. تعدادی از آنها یادگارهای دوران دفاع مقدس و همه آنان از دلبستگان اسلام و انقلاب و عناصر صبر و استواری محسوب می شوند که پرچم آزادگی را در ایران اسلامی برافراشته نگاه داشته اند.
دیدار علما و طلاب اهل تشیع و تسنن
سیستان و بلوچستان با رهبر انقلاب
رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در جمع علما، فضلا و طلاب اهل تشیع و تسنن استان سیستان و بلوچستان با اشاره به طرحهای پیچیده دشمنان برای ایجاد تفرقه مذهبی و قومی در ایران تاکید کردند: آحاد ملت بویژه علما و طلاب باید با مراقبت و هوشیاری کامل ، تمام تحرکات و طرحهای فتنه انگیز را خنثی کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها