jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۷۷۲۰   ۱۹ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۳:۲۹

با کسب مقام ‌اول رشد گرانی در خاورمیانه

ایران از نظر تورم در‌جهان چهارم‌است

تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول حاکی از آن است که نرخ تورم ایران در سال جاری بالاترین میزان در میان 14 کشور منطقه خاورمیانه و چهارمین نرخ تورم بالا در میان 183 کشور جهان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین گزارش صندوق بین‌المللی پول در خصوص دورنمای اقتصادی جهان نشان می‌دهد که نرخ تورم ایران در سال جاری به 26 درصد خواهد رسید که بالاترین میزان در خاورمیانه و چهارمین نرخ تورم بالا در میان کشورهای مورد ارزیابی قرار گرفته جهان (183 کشور) خواهد بود.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود اعلام کرده است که نرخ تورم ایران در سال 87 بالاترین میزان خود را شاهد خواهد بود و تا پایان سال 1392 نیز بالاترین میزان خواهد بود.

انتظار می‌رود در سال 88 تورم 22 درصدی برای کشور به ثبت برسد که تداوم روند نزولی این شاخص را در سال 1392 به 15 درصد خواهد رساند.

در میان کشورهای جهان که صندوق بین‌المللی پول به بررسی نرخ تورم در آنها پرداخته، میانمار با تورم 34.5 درصدی در صدر قرار گرفته و پس از آن جزایر سیچلس واقع در اقیانوس هند با نرخ تورم 27.3 درصدی در مکان دوم جهان جای دارد.

در میان کشورهای منطقه خاورمیانه نیز ایران با تورم 26 درصدی مکان اول را به خود اختصاص داده و یمن با نرخ تورم کمتر (17.2 درصد) مکان بعدی را اشغال کرده است.

همچنین کمترین تورم منطقه خاورمیانه متعلق به بحرین با نرخ 4.5 درصد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر