jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۳۴۶۶   ۳۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۰:۰۷

محمدعلی خطیبی گفت: ایران، پیشنهاد میزبانی دبیرخانه مجمع کشورهای صادرکننده گاز را به صورت رسمی به اعضای این مجمع ارائه کرده است.

رئیس هیات ایرانی کمیته کارشناسان ارشد مجمع کشورهای صادرکننده گاز در گفتگو با شانا اظهار کرد: ایران داوطلب ایجاد مقر مجمع شده و اعلام کرده است که تسهیلات ویژه‌ای برای این کار در نظر خواهد گرفت.

خطیبی، دیگر کشورهای داوطلب برای میزبانی دبیرخانه مجمع را مصر، روسیه، قطر و الجزایر عنوان کرد و ادامه داد: البته ایران، قطر و مصر به صورت کتبی تقاضای خود را ارائه کرده ولی الجزایر و روسیه هنوز تقاضای خود را مکتوب نکرده‌اند.

نماینده ایران در هیات عامل اوپک یادآور شد: ممکن است در نشست کارشناسی آتی این مجمع که 17 و 18 مهر ماه برگزار می‌شود، درباره محل دبیرخانه مجمع مذاکره شود، اما تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص در اجلاس وزرای مجمع صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجلاس وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز روز 28 آبان در مسکو برگزار می‌شود و در این اجلاس، اساسنامه نهایی مجمع به تصویب وزیران می‌رسد.ایران، الجزایر، مصر، اندونزی، لیبی، مالزی، روسیه، نیجریه، امارات، قطر، ونزوئلا، ترینیداد توباگو و کشور نروژ به عنوان ناظر  اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز را تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر