jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۲۲۳۹   ۲۵ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۲:۱۰

اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ تولید و توزیع آمپول «هیدروکورتیزون سدیم فسفات» ساخت یک شرکت داروسازی به صورت موقت متوقف شد.

 

 

این آمپول ساخت شرکت داروسازی "ابوریحان" است.
بر اساس این گزارش، 180 مورد عارضه ناشی از مصرف آمپول "هیدروکورتیزن سدیم فسفات" گزارش شده است که مصرف کنندگان دچار خارش شدید جنرالیزه، گرفتگی، پارستزی در سراسر بدن، تنگی نفس، سیانوز، تهوع، استفراغ، بیقراری و درد قفسه سینه می شوند.

مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها اعلام کرد که مصرف این آمپول و بروز عوارض ناشی از آن منجر به دارو درمانی و بستری می شود
.
گزارشهای ارسالی به این مرکز حاکی از افزایش ناگهانی در فراوانی وقوع این عارضه ها شده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه دستور جمع آوری این آمپول صادر شده است، از پزشکان درخواست می شود تا زمان رفع مشکل و صدور مجدد مجوز تولید و توزیع، از تجویز و مصرف این فرآورده خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر