jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۴۵۴   ۱۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۱

گروه اقتصاد: معاون برنامه‌‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: ساخت 15 نیروگاه توسط بخش خصوصی در دست بررسی و اقدام است اما بسیاری از طرح‌ها در بروکراسی اداری معطل مانده است. به گزارش فارس، ‌علی عسکری با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر طرح ساخت 15 نیروگاه توسط بخش خصوصی در دست بررسی و اقدام است؛ اما بسیاری از طرح‌ها در بروکراسی اداری و توجیه فنی و اقتصادی طرح‌ها در بانک‌ها یا مجوزهای آنها، معطل مانده است.

وی اظهار کرد: ظرفیت‌ نصب شده نیروگاهی ایران برای تولید برق حدود 51 هزار مگاوات است، اما از این میزان حدود 37 تا 40 هزار مگاوات قابلیت ورود به مدار را دارد. وی ادامه داد: اگر همه این ظرفیت (قابلیت تولید) وارد مدار تولید می‌شد امسال در کشور خاموشی نداشتیم؛ اما خشکسالی امسال باعث شد بخشی از ظرفیت نیروگاه‌های برق  آبی که در مدار تولید برق بودند و در دوره اوج مصرف هم وارد مدار تولید می‌شدند، امسال از مدار تولید خارج شوند و از بخشی از این ظرفیت محروم بمانیم.  عسکری گفت: در چند سال اخیر نرخ رشد مصرف برق از رشد تولید بیشتر بوده و باعث شده است در ایجاد ظرفیت‌های تولید به رشد مصرف نرسیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر