jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۸۲۳۲   ۰۹ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۹:۵۹

پرویز فتاح وزیر نیرو گفت: جالب است که برق یارانه‌ای را برای تبلیغ کولر گازی کشور خارجی هزینه می‌کنیم.

به گزارش برنا ، فتاح با اعلام این که ما در اجرای قانون مماشات می‌کنیم، گفت: به سفیر کشوری که کولر گازی آنها را در شرایط کمبود برق تبلیغ می‌کنیم، گفتم که بیشترین خدمت را به شما، صنعت برق ایران کرده و باید به ما جایزه دهید، چون ما برق را به‌صورت یارانه‌ای می‌دهیم و این کولرهای شماست که بازار ما را گرفته و مصرف برق را اینقدر افزایش داده است.

وزیر نیرو ادامه داد: در این وضعیت سختی که از نظر کمبود برق بر ما می‌گذرد تابلوها با 10 پروژکتور کولر گازی کشور خارجی را تبلیغ می‌کنند که ما برای برخورد مراجعه کردیم؛ اما هیچ ابزاری نداریم.وی در خصوص مشکلات ایجاد شده برای روشنایی معابر گفت: طرح ما در جهت ساماندهی بوده و به معنای محدودیت و کاهش نیست.

فتاح، بهبود وضعیت فوق را شامل دو بخش برخورد با اسراف و تبذیر ذکر کرد و ادامه داد: ما نباید در معابر خیابان اسراف کنیم؛ ضمن آن‌که در مواردی که روشنایی معابر مرتبط با امنیت عمومی و اجتماعی است، آن را لازم و ضروری می‌دانیم.

وزیر نیرو، همچنین در خصوص استفاده نکردن اصناف از لامپ‌های کم‌مصرف انتقاد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر