jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۶۸۶   ۰۱ بهمن ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۴

صادرکنندگان ایرانی با معرفی بانکهای معتبر بین المللی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران ، بدون نیاز به بانکهای واسط و تنها از طریق گشایش اعتبار در بانکهای هر کشور می توانند اقدام به فروش کالای خود در کشورهای هدف کنند.

به گزارش بانک توسعه صادرات ، دکتر کهزادی با اعلام این مطلب افزود: صادرکنندگان ایرانی می توانند اعتبارات اسنادی که توسط خریداران خارجی در این بانکها به نفع آنها افتتاح می شود و یا ضمانتنامه های بانکی که از سوی این بانکها به نفع فروشندگان ایرانی صادر می شود را تحت پوشش بیمه ای صندوق ضمانت صادرات ایران قرار دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر