jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۹۴۷۸   ۲۷ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۵۳

خطیب نماز جمعه تهران گفت : امریکا برای تسلط بر کشورهای مستقل و قدرتمند، به جای شیوه های نظامی ، از بمباران تبلیغاتی و سیاسی استفاده می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آیت الله جنتی با اشاره به سوئاستفاده ابزاری کشورهای سلطه طلب از مطبوعات و نظرسنجی گفت : اینها تلاش می کنند تا با روزنامه هایی که به خدمت خود گرفته اند، مردم را از آینده و آبادانی کشور ناامید و از گذشته خود پشیمان کنند. فکر بدبینی و بی اعتمادی را در ذهن مردم نسبت به مسوولان ایجاد کنند و با این تبلیغات زمینه های فروپاشی را در کشور آماده کنند. امام جمعه موقت تهران یادآور شد: این حرکت را در کشور ما با روزنامه های زنجیره ای آغاز کردند، اما درایت و تدبیر دستگاه قضایی موجب شد جلوی این توطئه ها و خیانت ها گرفته شود. آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: طبق فرمایش امام خمینی (ره)، مطبوعات باید آزاد باشند و ضرورت این مساله بر هیچ کس پوشیده نیست ، اما اگر گروهی بخواهند به نام آزادی مطبوعات ، خیانت و توطئه کنند و ملت و مملکت را به بیگانه بفروشند، دستگاه قضایی باید بشدت با آنها برخورد کند. امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود، به واکنش مردمی نسبت به درج کاریکاتور موهنی در روزنامه حیات نو اشاره کرد و گفت : واکنش مردم نشان داد که کسی نمی تواند با شیطنت ، حرمت و عظمت امام خمینی (ره) را خدشه دار کند و این درسی بود برای کسانی که این هدف را و یا قصد آزمایش حساسیت مردم را داشتند. وی افزود: می گویند این کاریکاتور 60سال پیش کشیده شده است ، اما هر ناظری از چاپ این کاریکاتور، اهانت به امام خمینی (ره) را استنباط می کرد و مایه تاسف است که اینها به کسانی اهانت می کنند که همه مردم آزاده و ظلم ستیز جهان ، او را به دیده احترام می نگرند. آیت الله جنتی در ادامه سخنان خود به پرونده نظرسنجی اشاره کرد و گفت : مساله این پرونده به همین چند نفر ختم نمی شود و دستگاه قضایی باید برای یافتن عوامل و دنباله های این پرونده تلاش کند. آیت الله جنتی همچنین یاد شهید نواب صفوی و یارانش را گرامی داشت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر