jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۹۴۲۹   ۲۵ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۱

عبدالله رمضان زاده ، سخنگوی دولت ، روز گذشته اهم مصوبات جلسه اخیر هیات وزیران را تشریح کرد.

رمضان زاده درخصوص مصوبات این جلسه هیات وزیران ، اظهار کرد: آیین نامه اجرایی تاسیس و فعالیت سازمان های غیردولتی به تصویب هیات دولت رسید. سخنگوی دولت گفت : براساس این آیین نامه ، سازمان های غیردولتی به تشکلهایی اطلاق می شود که توسط گروهی از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیردولتی و حکومتی به صورت داوطلبانه با رعایت مقررات تاسیس و دارای اهداف غیرانتفاعی و غیرسیاسی ، فعال باشند. رمضان زاده افزود: مجوز فعالیت این سازمان ها توسط وزارت کشور، پس از کسب نظر از دستگاه های تخصصی صادر خواهد شد و محدوده فعالیت جغرافیایی این تشکلها، می تواند در محدوده شهرستان ها، استان و کشور باشد. وی گفت : بر اساس این آیین نامه ، همچنین فعالیت تشکلهایی که به امور مالی می پردازند، به طور ویژه مشخص شده است . سخنگوی دولت گفت : چنانچه این سازمان ها به موضوع امور مالی ، پولی و اعتباری و یا قرض الحسنه بپردازند، مرجع نظارتی درباره آنان بانک مرکزی جمهوری اسلامی خواهد بود که بدین ترتیب فعالیت صندوق های قرض الحسنه نیز با قانونمندی بیشتری صورت خواهد گرفت . وی ادامه داد: در این جلسه ، همچنین وزیر بازرگانی گزارشی از طرح بازنگری و اصلاح قانون تجارت را به هیات وزیران ارائه کرد. رمضان زاده گفت : همچنین لایحه اصلاح ماده 7قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مورد تصویب قرار گرفت که بر اساس اصلاحیه قانون مربوط، تعداد اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر تغییر کرد. رمضان زاده افزود: این لایحه در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی ، تعداد منتخبان مردم در شهرهای تا جمعیت 20هزار نفر 5نفر، تا 50هزار نفر 7نفر، تا 100هزار نفر 9نفر، تا 200هزار نفر 11نفر، تا 500هزار نفر 13نفر، شهرهای بین یک تا 2میلیون نفر 25نفر و شهر تهران 31نفر عضو اصلی و علی البدل خواهند داشت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر