jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۹۴۰۵   ۲۵ دی ۱۳۸۱  |  ۱۴:۳۷

بزرگترین کنفرانس علمی ، پزشکی ، آموزشی ترک اعتیاد با شرکت بیش از 3هزار تن از پزشکان عمومی سراسر کشور از 28دیماه تا اول بهمن ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.

دکتر امیرحسین کامبوزیا، معاون امور فنی سازمان نظام پزشکی و دبیر اجرایی این همایش ، گفت : با عنایت به معضل اعتیاد که یکی از آسیب های جدی جامعه است و تقاضاهای مکرر خانواده ها مبنی بر درمان معتادان و درخواست جامعه پزشکی بخصوص پزشکان عمومی کشور مبنی بر استانداردسازی روشهای ترک اعتیاد و درمان معتادان ، سازمان نظام پزشکی با همکاری استادان دانشگاه های علوم پزشکی ، همایش بزرگ علمی ، آموزش ترک اعتیاد ویژه پزشکان عمومی سراسر کشور را از 28دیماه امسال به مدت 4روز در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می کند. معاون امور فنی سازمان نظام پزشکی افزود: پروتکل کشوری درمان معتادان که حاصل سالها مطالعات کارشناسی متخصصان و روانپزشکان کشورمان است ، چاپ شده و در اختیار شرکت کنندگان دراین همایش قرار می گیرد. دراین پروتکل ضمن تشریح علل و عوامل موثر بر اعتیاد روشهای ارزیابی مصاحبه و غربالگری معتادان و نیز راهکارهای مشاوره ای و روشهای سم زدایی و درمان وابستگان به مواد مخدر و همچنین راهبردهای اختصاصی در زمینه درمان های غیردارویی و روانی معتادان ارائه شده است . دبیر اجرایی همایش سراسری پزشکان کشور با دعوت از تمامی پزشکان عمومی شهرستان های سراسر کشور برای شرکت دراین کنگره علمی بیان داشت : این کنگره سراسری پیرو استقبال فراوان پزشکان کشور از برنامه های آموزش ترک اعتیاد برنامه ریزی شده و در این همایش پزشکان ضمن آشنایی با روشهای نوین درمان اعتیاد در کارگاه های حرفه ای شرکت می کنند و به طور عملی و کاربردی در زمینه چگونگی انجام مصاحبه با معتاد و خانواده وی ، راهکارهای مشاوره ای ، روشهای سم زدایی ، علایم و عوارض داروها و نسخه نویسی آموزش خواهند دید. وی ضمن اشاره به این مطلب که براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تمام پزشکان کشور باید هرسال در برنامه های آموزش مداوم پزشکی شرکت کنند، اظهار داشت : با هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به شرکت کنندگان دراین همایش ضمن اعطای گواهی معتبر، امتیاز بازآموزی معادل برنامه های مدون نیز ارائه خواهد شد. گفتنی است ، در حال حاضر متخصصان بسیاری در جهان درباره روشهای علاج اعتیاد به مواد مخدر تحقیق می کنند و روشهای درمانی معتادان در حال تکامل است . این متخصصان می گویند، استفاده همزمان از درمان های دارویی و غیر دارویی ، بیشترین نتیجه را در درمان معتادان به همراه خواهد داشت.

برای پیشگیری از اعتیاد
معتادان بهبود یافته ، الگوی مناسبی نیستند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو