jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۲۳۱   ۲۱ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۴۵

متوسط شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در 8ماه نخست امسال با 15درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم 6/200 رسید.

به گزارش ایرنا، براساس محاسبات آماری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (شاخص تورم) در آبانماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته 3/16 درصد رشد داشت . براساس این گزارش آماری ، متوسط شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی برای شهر تهران در 8ماه نخست امسال با 16درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم 5/209رسید و شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در شهر تهران آبانماه امسال با 7/16درصد رشد نسبت به ماه مشابه سال گذشته به 3/216 واحد رسید و در مقایسه با مهر ماه 6/1 درصد رشد داشت . متوسط شاخص بهای تولیدکننده در ایران در 8ماه نخست امسال با 5/12 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رقم 5/208 بالغ شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر