jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۹۱۲۷   ۱۸ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۲

روز گذشته اولین جلسه از محاکمه مردی که شکارچی پیرزن های ثروتمند لقب گرفته است ، در شعبه 1612جنایی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، به دنبال مطرح شدن پرونده حسن الف مبنی بر این که وی با همدستی چند جوان مبادرت به تشکیل یک باند سرقت اسناد و املاک از پیرزن های ثروتمند و دارای املاک می کرده است ، با شکایت مالباختگان در شعبه 1612جنایی تهران ، تحقیق در این زمینه آغاز شد و ماموران موفق شدند اعضای این باند را در شهریار دستگیر کنند و آنها اعتراف کردند از سوی فردی به نام حسن الف اجیر شده اند تا پس از سرقت خانه پیرزن هایی که دارای اسناد و مدارک مربوط به ملکهای گران قیمت هستند، این اسناد را در مقابل دریافت وجوه کلان در اختیار وی قرار دهند. دستگیری سرکرده باند در پی این اعترافات ماموران موفق شدند سرکرده این باند را دستگیر کنند و وی پس از صدور قرار یک میلیارد تومانی ، روانه زندان شد. چند روز بعد وی در زندان بیمار شد و با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. در پی این ماجرا، ماموران اطلاع پیدا کردند، متهم قصد دارد تا به خارج از کشور متواری شود که بلافاصله اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفت و متهم از روستایی در حومه یزد به شیراز متواری شد. با دستگیری دوباره این متهم ، روز گذشته محاکمه وی در شعبه 1612جنایی تهران با حضور شاکیان پرونده و همچنین وکلای مدافع متهمان آغاز شد. در این جلسه ابتدا شاکیان پرونده در خصوص نحوه سرقت ، شکایت های خود را مطرح کردند و در ادامه قاضی محمد عرفان از متهم خواست تا درخصوص موارد اتهامی خود، توضیحات لازم را به دادگاه ارائه کند. حسن الف عنوان کرد: من هیچیک از موارد اتهامی را قبول ندارم و به عبارتی من سرقتی صورت نداده ام . وی در ادامه گفت : من با مالباختگان که امروز شکایت خود را در این دادگاه مطرح کرده اند، معامله می کردم . در ادامه این دادگاه ، وکلای مدافع هر دو متهم نیز با دفاع از موارد مطرح شده در پرونده اعلام کردند: رضایت شاکیان را جلب خواهند کرد. در ادامه این جلسه ، دیگر متهمان پرونده نیز هر کدام نقش خود را در سرقت از پیرزن ها بازگو کردند و قاضی محمد عرفان با ثبت این اظهارات ، ختم رسیدگی به اولین جلسه از این محاکمه اعلام کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر