jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۶۲۶   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۶

گروه اقتصاد: عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: براساس اطلاعات موجود، دولت نظر بانک مرکزی درباره نرخ سود بانکی را پذیرفته است. عباسعلی نورا در گفتگو با فارس درخصوص عدم ابلاغ نرخ سود بانکی و سیاست‌های اعتباری سالانه بانک‌ها و آثار وضعی آن بر اقتصاد با گذشت 4 ماه از سال، اظهار کرد: قطعا این روند ناشی از سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی است و دولت تلاش دارد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی باز پرداخت شود.

وی با بیان این که برای جمع‌آوری نقدینگی تلاش می‌شود بانک‌ها از محل درآمدها و جذب سپرده‌هایشان بدهی خود را به بانک مرکزی بپردازند، افزود: درباره نرخ سود بانکی میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اختلاف‌نظر وجود دارد و براساس اطلاعات موجود، دولت نظر بانک مرکزی را درباره نرخ سود بانکی پذیرفته است.

نورا گفت: شاید طولی نکشد که نرخ سود بانکی ابلاغ و بانک‌ها از این بلاتکلیفی خارج شوند، هر چند در حال حاضر نیز بانک‌ها براساس دستورالعمل سال قبل عمل می‌کنند.

این استاد اقتصاد دانشگاه درخصوص آثار عدم ابلاغ سیاست‌های اعتباری بانک‌ها بر اقتصاد خاطرنشان کرد: بانک‌ها دو نوع تسهیلات می‌پردازند، یک نوع تسهیلات تکلیفی و دیگری تسهیلاتی است که به صورت آزاد از محل جذب سپرده پرداخت می‌کنند و در حال حاضر در هر دو زمینه با چالش مواجه هستند. وی این مشکل را به دلیل الزام بانک‌ها به بازپرداخت بدهی‌شان به بانک مرکزی از یک‌سو و عدم ابلاغ نرخ سود سال 87 از سوی دیگر عنوان  و اظهار کرد: این رویه دارای تبعات مثبت و منفی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر