jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۲۴۰   ۲۷ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۰

تبریز - خبرنگار جام‌جم: هم زمان با میلاد اسوه عشق و عدالت حضرت علی علیه‌السلام فرزندان شاهد هشت سال دوران دفاع مقدس تبریز برای تجدید میثاق دوباره با پدران آسمانی خود و تبریک این روز فرخنده در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز گردهم آمدند. در این جمع معنوی که همسران، پدران و مادران شهدا نیز حضور داشتند فرزندان و بازماندگان سال‌های عشق و حماسه با نوشتن نامه‌ای به پدران خود، یاد و نام آنها را گرامی داشته و بر ادامه راه آنان تاکید کردند.

حجت‌الاسلام نظری استاد حوزه و دانشگاه در این جمع با اشاره به این که طبق آیات و آحادیث کشته شدگان درراه خداوند زنده و از خوان الهی بهره‌مند هستند، گفت: خداوند، جانشین شهدا در هر منزل و جایگاهی است.

وی قلم فرزندان شاهد را اسلحه پدرانشان ذکر کرد و گفت: فرزندان شاهد با این اسلحه خود باید اندیشه، تفکر و راه با سعادت پدران خود را به قلب جامعه تزریق کنند.

نظری با تاکید براین نکته که باید شجره طیبه ابن الشهید در کشور جایگاه واقعی خود را پیدا کند، گفت: باید فرزندان، نوه‌ها و نبیره‌های شهدا نیز مانند طایفه سادات در کشور ارج و قرب واقعی خود را پیدا کنند و از این که منتسب به خانواده‌های شهدا هستند احساس فخر و افتخار کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تبریز پیام گردهمایی فرزندان شاهد را اطاعت از رهبر فرزانه انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد علاوه بر اطاعت مطلق از رهبری این پیام را نیز به افراد فریب خورده می‌دهند که ما نسل همان مردانی هستیم که با نثار خون خویش آزادی این سرزمین را رقم زدند و اگر دوباره دشمن حماقت کرده و حرکت ناسنجیده‌ای انجام دهد، ما نیز مانند پدران خود جواب قاطعی به دشمنان اسلام و کشور خواهیم داد. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر