jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۱۶۵   ۲۷ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۵

گروه سیاسی: سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، خواستار آسیب‌شناسی رفتار انتخابات گذشته در اصلاح قانون انتخابات و تدوین قانون جامع انتخابات شد. لطف‌الله فروزنده در گفتگو با مهر، با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات اظهار کرد: این اصلاحات باید براساس آسیب‌های جدی که در چند سال اخیر در انتخابات شاهد بودیم، صورت گیرد نه براساس تئوری و دیدگاه‌ها.

وی با اشاره به این‌که این آسیب‌شناسی باید فارغ از دولتی که بر سرکار است، باشد، گفت: باید با تشکیل یک کمیته کارشناسی در دولت و مجلس روی قانون انتخابات کار کارشناسی جدی صورت گیرد و با همدلی بین دولت و مجلس قانونی جامع تدوین شود. فروزنده با اشاره به لزوم بررسی شرایط انتخاب شوندگان و انتخاب‌کنندگان در اصلاح قانون انتخابات تصریح کرد: بحث روش‌های اجرا، نظارت، تبلیغات، هزینه تبلیغات و جرایم انتخاباتی نیز از دیگر موارد قابل بررسی در تدوین قانون جامع انتخابات است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر