jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۹۶   ۱۳ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۰

جام جم آنلاین - شرکت هوایی بلیت های ارزان قیمت ایزی جت روز پنجشنبه دوم ژانویه اعلام کرد که رسما قرارداد عظیم خرید

120 فروند هواپیمای ایرباس A319 را با شرکت سازنده ایرباس امضا کرده است. به نوشته روزنامه لاتریبون ، شرکت ایزی جت قبلا در ماه اکتبر اعلام کرده بود که برای این سفارش بزرگ شرکت ایرباس را به شرکت هواپیماسازی بویینگ ترجیح داده است . براساس این قرارداد شرکت ایزی جت 120 فروند هواپیمای ایرباس A319 را خریداری کرده و به دنبال آن 120 فروند ایرباس دیگر از شرکت سازنده تحویل خواهد گرفت . مبلغ این قرارداد هنوز توسط شرکت ایزی جت مشخص نشده است . اما کارشناسان ارزش این قرارداد را حدود 5 میلیارد دلار برآورد کرده اند. این 120 فروند ایرباس به تدریج از ماه سپتامبر 2003 تا سال 2008 میلادی به شرکت ایزی جت تحویل داده می شوند و پس از این تاریخ تحویل 120 فروند ایرباس دیگر آغاز می شود که تا آخر سال 2012 میلادی همه آنها دراختیار شرکت ایزی جت قرار خواهند گرفت . شرکت ایرباس باامضای این قرارداد عظیم توانست بر رقیب اصلی خود در جهان شرکت هواپیماسازی بویینگ پیروز شود و از آن پیشی بگیرد. شرکت ایزی جت در سال مالی 2002 - }2001 حدود 4/11میلیون مسافر را جابه جا کرده است این رقم نشاندهنده 5/59 درصد افزایش تعداد مشتریان این شرکت است .

شرکت هوایی ایزی جت یک سفارش بزرگ به ایرباس داد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر