jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۸۸۷   ۱۳ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۴

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: برای احراز توالی اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور برای 5سال از دوران اشتغال ، سقف مرخصی بدون حقوق و غیبت غیرموجه به 35روز افزایش یافت .

به گزارش واحد مرکزی خبر، پیش از این ، استفاده از مرخصی بدون حقوق به هر منظور و با هرعنوان به میزان بیش از 10روز در هر سال و نیز غیبت غیرموجه بیش از 10روز در هر سال ، توالی اشتغال متقاضی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور را از بین می برد و فرد بیمه شده نمی توانست با 20سال سابقه کار در مشاغل یاد شده بازنشسته شود. این گزارش حاکی است ، یک مقام مسوول در سازمان تامین اجتماعی نیز گفت : هرچند همان سقف 10روز مرخصی بدون حقوق و نیز غیبت غیرموجه برای متقاضی در بخشنامه اصلاح شده سازمان تامین اجتماعی همچنان به قوت خود باقی است ، اما چنانچه متقاضی بازنشستگی حداکثر در پنج سال از سالهای اشتغال ، مرخصی بدون حقوق و غیبت غیرموجه وی از 10روز در هر سال بیشتر باشد، توالی سنوات اشتغال وی در مشاغل سخت و زیان آور از بین نمی رود. مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی نیز گفت : 6هزار کارگر در مشاغل سخت و زیان آور کشور در آستانه بازنشستگی پیش از موعد هستند. به گزارش واحد مرکزی خبر، حسینعلی سلیمانی افزود: در عین حال ، کارفرمایان همزمان با بازنشستگی افراد یاد شده ، تاکنون هیچ وجهی بابت 4درصد حق بیمه اضافی و 4درصد مستمری بازنشستگی برقرار شده ، به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده اند. وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر کارفرمایان 4درصد حق بیمه اضافی را نپردازند، سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مستمری به این 6هزار کارگر دچار مشکل خواهد شد. مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: به نظر می رسد هدف اصلی برخی کارفرمایان ، تعدیل نیروی انسانی و خارج کردن آنان از چرخه تولید با اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر