jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۸۴۹۱   ۲۶ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۱۹

رئیس جناح ملی آزاد لبنان گفت: همه لبنانی ها از موفقیت مقاومت در بازگرداندن اسیران، احساس افتخار می کنند.

به گزارش واحدمرکزی ، میشل عون در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره تبادل اسیران بین حزب الله و اسرائیل گفت: ما امروز برای بازگشت اسیران لبنانی و اجساد مبارزان عرب جشن می گیریم اسرائیل بر خلاف عرف بین المللی اجساد مبارزان عرب را به کشورهایشان تحویل نمی داد اما امروز وادار شد که اجساد شهیدان را تحویل دهد.

وی افزود: ما و همه لبنانی ها احساس افتخار و سربلندی می کنیم مذاکره کنندگان حزب الله بسیار حرفه ای و قدرتمند عمل کردند نتیجه مذاکرات بهترین نتیجه برای طرف لبنانی بود و ما از عملکرد آنها تقدیر می کنیم.

عون تصریح کرد با تشکیل دولت وحدت ملی در لبنان همه گروهها از بازگشت اسیران استقبال خواهند کرد و امروز را می توان روز تثبیت وحدت ملی لبنان دانست فضای کنونی درباره آغاز مرحله جدیدی در لبنان امیدوارکننده است.

وی اضافه کرد ماموریت ارتش لبنان برای دفاع از کشور با منطق مقاومت هیچ تناقضی ندارد روحیه و اهداف ارتش لبنان و مقاومت یکسان است و فقط آنها از شیوه های مختلفی استفاده می کنند ارتش لبنان و مقاومت در کنار یکدیگر هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر