jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۸۴۴۴   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۹

گروه ورزش: خبر ناراحت‌کننده برای کاروان المپیکی ایران؛ مهدی کامرانی، بازیکن گارد راس تیم ملی بسکتبال در آستانه المپیک دچار مصدومیت شد. پیش از این بهزاد خداداد هم به دلیل مصدومیت و شکست در مبارزه انتخابی شانس المپیکی شدن را از دست داده بود، اما کامرانی اگر المپیک را از دست بدهد به‌مراتب بدشانس‌تر از خداداد خواهد بود، چراکه سهمیه را از ماه‌ها پیش در جیب خود داشت.

تیم ملی بسکتبال کشورمان، جمعه شب پس از 6 بازی تدارکاتی در کرواسی و اسلوونی به تهران بازگشت. حاصل این اردوی خارجی برای بسکتبال ایران 5 شکست، یک پیروزی و البته یک مصدوم بود. کامرانی که چند سال پیش از ناحیه‌ مچ پای راست آسیب دیده بود، در تورنمنت اسلوونی و در بازی مقابل نیوزیلند، از ناحیه قوزک پا دوباره دچار مصدومیت شد و شانس المپیکی شدن را از دست داد. البته این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده، اما اگر بدانید مهدی کامرانی الان در چه وضعیتی قرار دارد خودتان درباره او قضاوت خواهید کرد. دیروز پس از آن‌که تلفن خاموش کامرانی پاسخ ما را نداد، با یکی از دوستان نزدیکش تماس گرفتیم که او در مورد آخرین وضعیت گارد راس با تجربه تیم ملی گفت: خود کامرانی باور ندارد که شاید المپیک را از دست بدهد. به همین خاطر امید زیادی به بهبود دارد، اما فعلا پایش را گچ گرفته و به گفته پزشکان، یک ماه دیگر باید گچ پایش را باز کند!

این درحالی است که کمتر از یک ماه دیگر تا نخستین بازی تیم ملی بسکتبال در رقابت‌های المپیک مانده است. قرار بود پزشک تیم ملی، شب گذشته آخرین بررسی‌ها را درباره بازیکن باسابقه تیم ملی بسکتبال انجام دهد و نظر نهایی‌اش را اعلام کند. در همین ارتباط، شب گذشته محمود مشحون رئیس فدراسیون، نوربخش سرپرست تیم ملی و ترومن سرمربی تیم ملی در نشستی به بررسی مشکل پیش آمده پرداختند و درباره‌ بازیکن جانشین کامرانی تصمیم‌گیری کردند.

اگر قرار باشد مهدی کامرانی از کاروان تیم ملی بسکتبال خارج شود، جواد داوری شانس اول جانشینی این بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی خواهد بود. داوری که بازیکن تیم پتروشیمی بندر امام است، در قیاس با امیر امینی و آرن داوودی که آنها هم در پست گارد راس بازی می‌کنند، از تجربه و کسوت بیشتری برخوردار است. البته یک احتمال هم وجود دارد و آن این‌که کامرانی تحت هر شرایطی به‌واسطه کسوتش همراه تیم ملی به المپیک برود که در این صورت، نام یکی از 3 گارد راس دیگر حاضر در اردو از فهرست نهایی خط خواهد خورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر