jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۸۲۷۸   ۲۵ تير ۱۳۸۷  |  ۱۰:۵۳

یک کارشناس تغذیه با بیان این که دریافت ناکافی آب در تابستان سبب آسیب به کلیه‌ها می‌شود، اظهار کرد: مهم‌ترین منبع تامین آب در تابستان، آب سالم آشامیدنی است که در کنار آن چای نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

یوسف نقیایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به این که دو سوم وزن بدن را آب تشکیل می‌دهد، گفت: تمام سلول‌های بدن در محیط آب شناورند و این ماده بسیار ارزشمند برای انجام واکنش ضروری بدن و طبیعتا حیات انسان است.

وی تصریح کرد: در بدن باید تعادلی بین دریافت و دفع آب برقرار باشد در غیر این صورت اگر دفع آب بدن بیشتر باشد، شخص دچار کم‌آبی شده و برعکس اگر دریافت بیشتر از دفع باشد نیز نادرست است.

این کارشناس با بیان این که دفع آب از طریق ادرار، ‌تعریق و خروج آب به همراه تنفس و کمی از طریق مدفوع صورت می‌گیرد، افزود: در روزهای گرم میزان تعریق افزایش ‌یافته و بدن برای جبران کم‌آبی دفع ادرارش را کاهش می‌دهد.

نقیایی گفت: متخصصان، مصرف حدود 8 لیوان آب را در شبانه‌روز برای بزرگسالان توصیه می‌کنند که البته این میزان بسته به میزان فعالیت شخص و تعریقی که انجام می‌دهد، متفاوت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو