jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۸۱۶   ۱۱ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۰

معاون سلامت وزارت بهداشت ، سرطان معده را شایع ترین سرطان درمیان مردان ایرانی اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، دکتر اکبری افزود

: مصرف جوش شیرین ، باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان معده می شود. او همچنین بالا رفتن فشار خون ، ابتلا به بیماری های قلبی و تنگی نفس را از دیگر عوارض مصرف جوش شیرین برشمرد و گفت : برای تامین سلامتی مردم باید به اصلاح فرهنگ مصرف غذا از جمله حذف مصرف جوش شیرین در نان پرداخت . همچنین مهندس یاسایی ، مدیرعامل شرکت سهامی صنایع شیر ایران ، سرانه مصرف شیر در کشور را 80لیتر عنوان کرد و گفت : این میزان کافی نیست و طبق نظر کارشناسان تغذیه ، این میزان باید به 150-160 لیتر افزایش یابد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو