jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۷۹۰۶   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۱۰:۱۸

موضوع چگونگی تامین کسری اعتبار واردات بنزین در نشست ویژه‌ای با حضور رئیس‌جمهور بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، موضوع چگونگی تامین کسری اعتبار واردات بنزین در نشست ویژه‌ای با حضور رییس جمهور، وزیر نفت و معاونان وی در این هفته مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
گفته می‌شود محمود احمدی نژاد رییس جمهور در این زمینه سوالاتی دارد که از غلامحسین نوذری وزیر نفت مطرح خواهد کرد.
 
به دنبال افزایش قیمت بنزین و نفت‌گاز در بازارهای بین‌المللی که هریک از این دو فرآورده نفتی به قیمت 1200و 1300 دلار در هرتن وارد کشور می‌شود، اعتبار اختصاص یافته برای این منظور در بودجه سال 87 توسط مجلس فقط توان تامین واردات بنزین تا پایان تیرماه را به وزارت نفت داده است.

پیش از این دو تن از معاونان وزیر نفت در گفت‌وگو با فارس، خبر از تهیه لایحه 8 میلیارد دلاری تامین کسری اعتبار واردات بنزین داده بودند.

مجلس برای واردات بنزین در سال جاری در بودجه 5/3 میلیارد دلار اختصاص داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر