jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۷۶۲۸   ۲۲ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۴۱

معاون وزیر اقتصاد گفت: سقف معافیت مالیاتی برای امسال باید افزایش یابد و میزان این افزایش براساس 2 فاکتور نرخ تورم و مقدار افزایش حقوق کارمندان خواهد بود.

دکتر علینقی بروجردی، معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: حقوق کارکنان دولت از ابتدای امسال براساس آیین‌نامه بودجه سال 87 پرداخت شده است و تفاوت‌‌‌‌هایی که بعدا پدید آمده، در آینده پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در سال 87 هم مانند سال‌‌‌‌های گذشته استخدام نیروی انسانی ممنوع است؛ چراکه دولت هنوز با تورم نیروی انسانی مواجه است و استخدام دولت براساس احکام برنامه پنجساله چهارم صورت می‌گیرد.

به گفته او، این مساله به تمامی استان‌ها نیز ابلاغ شده؛ ولی از آنجا که بدنه دولت تا اطلاع ثانوی کمبودی در زمینه نیروی انسانی ندارد، تمامی تمرکز و توجه ما به ساماندهی مجدد نیرو‌‌‌های موجود با هدف افزایش کارایی معطوف شده است.

بروجردی افزود: احکام سازمان‌‌‌‌های مختلف برای پرداخت حقوق کارکنان صادر شده و اضافه‌کاری‌‌‌‌های واحد‌‌‌های پشتیبانی و حقوقی کاملا پرداخت می‌شود. وی در پاسخ به این پرسش که فرمول معافیت مالیاتی کارمندان به چه شکل خواهد بود، تصریح کرد: معافیت‌ مالیاتی کارمندان دولت براساس جداول مندرج در قانون مالیات‌‌‌‌های مستقیم صورت می‌گیرد.

معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت وزارت امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: حتی اگر دولت بخواهد لایحه‌ای درباره‌ تغییر فرمول محاسبه معافیت‌‌‌‌های مالیاتی به مجلس بدهد، فکر نمی‌کنم برای امسال قابل اجرا باشد؛ چراکه زمان نداریم و در حال حاضر نیز برای اعلام رقم جدید دیر هم شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر