jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۷۶۱۵   ۲۲ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۵۹

مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند که برخی از آنتی‌ بیوتیک‌ها می‌توانند به تاندون‌ها آسیب وارد کنند. این متخصصان می‌گویند برخی از آنتی ‌بیوتیک‌های خاص باید علایم هشداردهنده قوی‌تری درباره خطراتی که متوجه تاندون‌ها می‌کنند، داشته باشند.

ررسی‌ها نشان می‌دهد؛ با وجودی که هم‌اکنون برچسب‌های موارد احتیاط روی آنتی‌بیوتیک‌ها وجود دارد، اما هنوز هم مواردی از آسیب‌دیدگی تاندون‌ها گزارش می‌شود که این امر نشان می‌دهد احتیاط‌ها باید شدت پیدا کند.

گفتنی است، این خطر در مورد افراد بالای 60 سال بیشتر است. همچنین افرادی که پیوند اعضا داشته‌اند یا با استروئیدها تحت درمان قرار دارند، بیشتر در معرض خطر هستند.

متخصصان توصیه می‌کنند بیمارانی که درد تاندون دارند باید فورا مصرف داروی آنتی‌بیوتیک را متوقف کرده، از هر نوع ورزشی دست کشیده و به پزشک مراجعه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو