jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۷۲۵   ۰۹ دی ۱۳۸۱  |  ۲۰:۵۸

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: زمانی که قانون اعطای تسهیلات بدون استفاده از وثیقه اجرا نمی شود و بانکها جرات اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان را ندارند ، چه توقعی از بخش خصوصی داریم .

به گزارش واحد مرکزی خبر، نوروززاده افزود: تا زمانی که بخش خصوصی و صنایع کوچک در گرفتن تسهیلات با مشکل روبه رو هستند، نمی توان توقعی از آنها داشت . وی با اشاره به این که مشکلات بخش اقتصادی مربوط به سیاستگذاری های مالی و پولی می شود، اظهار کرد: به دلایل مختلف از تخصیص اعتبارات مربوط به طرحها و پروژه ها ناتوانیم ، بنابراین زمان تکمیل پروژه ها طولانی می شود و مجبور به پرداخت هزینه تعدیل هستیم ؛ زیرا شرکتهای موجود در بورس نمی توانند به پشتوانه سازمان بورس ، اوراق قرضه منتشر کنند.
کرمانی : بخش خصوصی با کاهش تصدیگری
درآمد ارزی بیشتری عاید کشور می کند

همچنین رئیس هیات مدیره انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران دراین باره گفت : در صورت کاهش تصدیگری دولت ، بخش خصوصی می تواند بخش گردشگری ایران با عربستان را رونق دهد و از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری کند. محمدحسن کرمانی افزود: دخالت دولت در امور گردشگری مانع رشد بخش خصوصی در این عرصه شده است ، در حالی که این بخش توان ایجاد 30هزار فرصت شغلی در این عرصه را دارد. او تاکید کرد: هم اکنون سالانه از ایران حدود 400هزار نفر برای حج تمتع و عمره به عربستان سعودی سفر می کنند. در حالی که از عربستان تنها 15هزار نفر به ایران می آیند. به گفته وی ، در حالی که عربستان هر سال صدها میلیون دلار ارز از طریق زایران ایرانی جذب می کند، به دلیل موانع فراهم شده و ناآشنایی بخشهای خصوصی دو کشور با یکدیگر، ایران نمی تواند شهروندان عربستانی را به سوی کشورمان جذب کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر