jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۲۰۳   ۱۷ تير ۱۳۸۷  |  ۱۵:۴۶

 با توجه به این‌که برخی از والدین معتقدند که تنبیه بدنی بستگی به شرایط و نوع کاری که کودک انجام داده و شخصیت او متفاوت است. دانشمندان روی 336 فرزند که والدین آنها از کشورهای گوناگونی نظیر چین، هند، ایتالیا، کنیا، فیلیپین و تایلند با فرهنگ‌های خاص خود بوده‌اند، تحقیق کرده‌اند تا تاثیر این شیوه را بر رفتار کودکان دریابند.نتیجه این بود که تنبیهات مکرر بدنی موجب افزایش اضطراب و پرخاشگری کودکان می‌شود، بویژه اگر در فرهنگ آن کشور این شیوه تنبیهی عادی و رایج نباشد.

برای مثال در کشوری مانند تایلند که اکثر مردم آن پیروان بودا هستند و کتک زدن را امری ناشایست تلقی می‌کنند؛ چنانچه کودکان مورد تنبیه بدنی قرار گیرند؛ شدت پرخاشگری و اضطراب در آنها به مراتب بیشتر از کودکانی است که در کنیا زندگی می‌کنند، زیرا این امر در کنیا امری طبیعی و رایج است.البته از نظر صاحب‌نظران نوع و تکرار این گونه تنبیهات نیز در شدت اضطراب و پرخاشگری کودکان نقش دارد. بدین معنا که این عوارض در کودکانی که بندرت مورد تنبیه بدنی قرار می‌گیرند و تنبیه از شدت چندانی برخوردار نیست،  کمتر خواهد بود.

 منبع: msn.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر