jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۰۴۴   ۱۷ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۸

گروه رسانه: گروه حج و زیارت صدا و سیما به منظور تولید آثار فاخر و ارزشمند برای حج تمتع امسال و در جهت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌های هنری علاقه‌مندان و هنرمندان در زمینه ساخت برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، اقدام به فراخوان طرح‌های تولیدی مرتبط کرده است. حسن گروسی، مدیر امور حج و زیارت صدا و سیما با اعلام این خبر افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی لبیک به نشانی WWW.LABBAIK.IR و تکمیل فرم شناسنامه طرح در این فراخوان شرکت کنند.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک اظهار کرد: موضوعات این فراخوان، تبیین مساله زیارت، تبیین آسیب‌ها و آفات حج، تبیین اسرار و فلسفه اعمال و مناسک حج، ارائه الگوی زایر نمونه، سنت‌ها و رسوم حج‌گذاری اقوام مختلف ایرانی و معرفی سفرنامه‌های حج تعیین شده است.

گروسی گفت: دیگر موضوعات تولید برنامه در حج تمتع امسال، حج و نماز، حج و ولایت، حج و انتظار موعود، حج و وحدت اسلامی و حج و معنویت خواهد بود.

همچنین مدیر امور حج و زیارت صدا و سیما اعلام کرد: در سال نوآوری و شکوفایی و در جهت گسترش فرهنگ حج ابراهیمی و مفاهیم عمیق زیارت، اولین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه 2 دقیقه‌ای با موضوعات حج و زیارت در ساختارهای داستانی، مستند، انیمیشن و نمآهنگ برگزار می‌شود.

در زمینه تعداد آثار ارسالی نیز محدودیتی وجود ندارد و قطع آثار بتاکم، دی وی کم و دی‌وی دی است که البته لازم است روی هر کاست تنها یک برنامه ضبط و ارسال شود.

گروسی اعلام کرد: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره، استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی و ملی پیرامون حج و زیارت و فرهنگ‌سازی درباره این مقوله در جامعه مسلمین است.

گفتنی است، به 14 نفر از صاحبان آثار برتر فیش تشرف به عمره مفرده اهدا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر