jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۷۴۵   ۱۶ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۳

گروه سیاسی: نخست‌وزیر عراق با ابراز نگرانی از تهدید‌های جدید آمریکا علیه تهران گفت: بغداد هرگز اجازه نمی‌دهد که از خاک، آب و حریم هوایی عراق برای حمله به ایران استفاده شود. به گزارش فارس، نوری مالکی در یک برنامه ویدئو کنفرانس با جورج بوش، رئیس‌جمهور آمریکا ضمن بیان این مطلب افزود: وضعیت منطقه به‌گونه‌ای است که تحمل جنگ دیگری را ندارد و هر اقدام نظامی علیه ایران برای منطقه بویژه کشور عراق فاجعه‌آمیز خواهد بود. مالکی با اشاره به این‌که عراق پایگاه یا گذرگاهی برای حمله به کشور‌های منطقه نیست، تاکید کرد: بغداد به هیچ نحوی اجازه نخواهد داد از خاک، آب و حریم هوایی عراق برای حمله به کشور‌های منطقه استفاده شود.

نخست‌وزیر عراق همچنین  تنها راه بسته شدن پرونده هسته‌ای ایران را راهکار‌های دیپلماتیک دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر