jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۵۵۴   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۰

گروه فرهنگ و هنر: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای کاهش ارتفاع غیر مجاز کتابخانه بلوار بسیج که بزرگ‌ترین مانع جهانی شدن بافت قدیمی یزد به شمار می‌رفت، با سازمان مسکن و شهرسازی به توافق رسید. فریبرز دولت‌آبادی، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در گفتگو با میراث خبر از توافق این سازمان با مجریان ساخت کتابخانه بلوار بسیج (بافت تاریخی) برای کاهش ارتفاع غیر مجاز این کتابخانه و رفع مانع جهانی شدن این بافت بکر خبر داد.

کارشناسان معتقدند  با کاهش ارتفاع غیر مجاز کتابخانه، خیال یزد برای جهانی شدن در 2 سال دیگر راحت می‌شود.ساخت کتابخانه بلوار بسیج 6 سال با شکستن حریم بافت تاریخی یزد شروع شده بود  که به دلیل اعتراض سازمان میراث فرهنگی و افکارعمومی ساخت آن متوقف شد.

به گفته دولت‌آبادی، بتازگی در جلسه‌ای با حضور استاندار یزد و معاون عمرانی وی، ابوالفضل موسوی معاون وزیر مسکن و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، رئیس سازمان میراث فرهنگی استان، نمایندگان مشاور طرح ساخت کتابخانه مرکزی یزد و تنی چند از استادان دانشکده معماری این شهر، تصمیم گرفته شد ارتفاع غیر مجاز این بنا کاهش یابد.

همچنین در این جلسه مدیریت طراحی مجدد و نظارت بر ساخت آن به عهده سازمان میراث فرهنگی گذاشته شد.به گفته دولت‌آبادی، در این جلسه تصمیم بر این شد که بافت اطراف کتابخانه مرکزی یزد با همکاری استانداری، شهرداری، مسکن و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی ساماندهی شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر