jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۵۲۵   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

گروه سلامت: افرادی که دارای درد‌‌های اسکلتی هستند، چنانچه بی‌حرکت باشند و به عبارتی در استراحت مطلق به سر برند، بیشتر در معرض شکستگی‌‌های بعدی استخوان قرار خواهند گرفت. به گزارش ام.بی.سی، با این کار قسمتی از توده استخوانی و املاح موجود در استخوان فرد از بین رفته و استخوان او ضعیف می‌شود که این مساله با افزایش احتمال شکستگی مجدد همراه است؛ البته در درمان شکستگی‌ها سعی می‌شود تا اندام‌‌های شکسته و سایر اندام‌‌های فرد حادثه‌دیده بدون‌حرکت بوده و یا حرکت بسیار کمی داشته باشند که این مساله پس از گذشت 3 هفته باعث تحلیل و فرسایش استخوانی در این بیماران شده و نیز موجب بروز مشکلاتی از جمله افزایش احتمال شکستگی مجدد استخوان در آنان می‌شود.

بهترین روش برای پیشگیری از وقوع شکستگی یا شکستگی مجدد در این بیماران، بلند کردن آنها از روی تخت و حرکت دادن این افراد است. اکنون حتی جراحان هم توصیه می‌کنند که بیمار نهایتا یک یا 2 روز از بستر بیرون نیاید و پس از آن بلند شده و حتی با کمک اطرافیان چند قدم گام بردارد و حرکتی داشته باشد تا هم بخیه‌ها بهتر جذب شوند و هم دوران بهبودی سریع‌تر طی شود و هم این‌که استخوان‌ها دچار صدمه نشوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر