jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۵۱۳۰   ۰۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۵۲

گروه سلامت: رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، بر استفاده برخی بیماران و کودکانی که تغذیه مناسب ندارند، از مکمل‌های غذایی، تاکید کرد. دکتر ایرج خسرونیا با اظهار تاسف از این که بسیاری از مکمل‌های غذایی با استفاده از تبلیغات ماهواره‌ای وارد کشور می‌شود، به مهر گفت: مصرف این قبیل مکمل‌ها برای همگان ضرورتی ندارد.

وی با اشاره به هزینه زیادی که از ناحیه واردات مکمل‌های غذایی متوجه کشور می‌شود، افزود: تنها برخی از بیماران و زنانی که به سن یائسگی می‌رسند و همچنین کودکانی که تغذیه مناسبی ندارند، می‌توانند از این مکمل‌ها استفاده کنند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران تصریح کرد: در بسیاری از مواقع تبلیغات باعث می‌شود افرادی که به خارج از کشور سفر کرده‌اند، این قبیل مکمل‌ها را از سوپرمارکت‌ها تهیه و به عنوان سوغات وارد کشور ‌کنند.

خسرونیا با اشاره به این که افراد به 2 دسته تقسیم می‌شوند، افزود: افرادی هستند که مشکلی در خوردن انواع خوراکی‌ها نداشته و لازم نیست از این مکمل‌ها استفاده کنند، اما افرادی که تغذیه نامطلوب دارند، می‌توانند از مکمل‌های غذایی برای رفع کمبود نیازهای بدن استفاده کنند.  وی نسبت به بروز عارضه ناشی از مصرف بی‌رویه مکمل‌های غذایی هشدار داد و گفت: هر چیزی که زیاد مصرف شود، عارضه دارد و مکمل‌ها نیز استثنا نیستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر