jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۸۴۸۴   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۳

محمدابراهیم سیف پور، یکی از نوابغ کشتی ایران و جهان در دهه های 50و 60میلادی که موفق شد در 3وزن 52، 57و 63کیلو، کشتی ایران را صاحب مدالهای جهانی کند ، درباره تاثیرات برگزاری لیگ کشتی گفت

: برگزاری رقابت های لیگ کشتی انگیزه بسیار خوبی برای کشتی گیران جوان و جویای نام ایجاد می کند. لیگ کشتی اگر به دنبال پشتوانه سازی و کشف استعدادها و چهره های مستعد است ، باید فدراسیون کشتی و کمیته اجرایی لیگ به گونه ای برنامه ریزی کند که جوانان میدان بیشتری برای بروز شایستگی و قابلیت های فنی خود پیدا کنند. این امر با دادن امتیازهای خاص به تیمهای جوانگرا می تواند میسر شود. وی تاکید کرد: مدیریت و برنامه ریزی خوب در این زمینه می تواند نقش موثری داشته باشد تا ما جوانانی چون محمدهادی پورعلیجان را پیدا کنیم که آنچنان در مقابل علیرضا حیدری قرص و محکم و باانگیزه ظاهر شد. شکوفایی استعدادهایی نظیر پورعلیجان از ثمرات مسابقات لیگ است ؛ چراکه رویارویی کشتی گیران نامدار و گمنام در لیگ کشتی موجب می شود تا پدیده ها پیدا شوند؛ پدیده هایی که در صورت حمایت می توانند پشتوانه های کشتی را غنی و کارساز کنند. قهرمان اسبق جهان در ادامه گفتگوی خود با ایسنا، به زمان حضور خود در تیم ملی کشتی آزاد ایران اشاره کرد و گفت : در آن زمان در هر وزن 4 5کشتی گیر مدعی وجود داشت که انتخاب یکی از آنها بسیار مشکل بود. کشتی امروز ما اگر خواهان پیشرفت است ، باید به پشتوانه سازی بیش از پیش اهمیت بدهد. ما باید حداقل 2 3تیم قدرتمند داشته باشیم و این مساله می تواند از لیگ منشا بگیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر