jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۸۴۱۹   ۰۱ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۳

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت : 10هزار بیمار روانی در اجرای طرح ساماندهی بیماران روانی مصوب مجلس شورای اسلامی ، از سوی این سازمان ساماندهی شدند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدرضا راه چمنی در اصفهان افزود: از این تعداد یکهزار و 200نفر در مراکز توانبخشی روزانه ، 4هزار و 800نفر در 76مرکز درمانی و 4هزار و 200نفر در خانواده ها سرویس دهی می شوند. او پیش بینی کرد که بر اساس این طرح ، 30هزار بیمار روانی در کشور شناسایی شوند. او در بخش دیگر اظهارات خود گفت : 3درصد از جمعیت کشور اختلالات روانی دارند که یک درصد از این تعداد نیازمند مراقبت های ویژه هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر