jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۲۷۱۶ ۳۰ خرداد ۱۳۸۷  |  ۰۱:۲۴

گروه اقتصاد: وزیر اقتصاد ونزوئلا گفت: در آخرین نشستی که بین مسوولان ایران و ونزوئلا انجام شد این دو کشور موافقت خود را برای تاسیس یک بانک مشترک اعلام کردند. به گزارش ایسنا،‌ هایمن ال‌ترودی گفت:‌ هدف این کار کمک به توسعه‌ کشورهاست که بر سر این موضوع توافق شد، در جهت گسترده کردن قلمرو کمک به کشورهای در حال توسعه اقداماتی انجام گیرد که خوشبختانه تاکنون توافق شد جلسه بعدی در ونزوئلا برگزار شود.

وی در ادامه به بیست و نهمین اجلاس شورای وزیران و 123 جلسه‌ هیات عامل صندوق اوپک برای توسعه‌ بین‌المللی در اصفهان اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم به اهدافی که داشتیم در این اجلاس دست یافته‌ایم.

وزیر اقتصاد ونزوئلا تصریح کرد:‌ کشورهای جنوب علاقه مند به حس آزادی خود هستند، اما در عین حال دوست دارند اتحادیه‌ای تشکیل دهند که برای دستیابی به این ایده، همه کشورها باید تلاش کنند.

ترودی در تشریح جایگاه ایران در صندوق اوپک گفت:‌ ایران حمایت فوق العاده‌ای را از افید(صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی) به عمل آورده است و نقش مهمی‌ در این صندوق ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد ونزوئلا در زمینه همکاری‌های ایران و ونزوئلا به عقد بیش از120 تفاهم نامه همکاری دوجانبه اشاره کرد و گفت:‌ مناسبات این کشور ونزوئلا و ایران روز به روز در حال گسترش است که در آخرین نشستی که بین مسوولان این کشورها انجام شد، دو طرف موافقت خود را با تاسیس یک بانک مشترک اعلام کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر