Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۲۷۱۶ ۳۰ خرداد ۱۳۸۷  |  ۰۱:۲۴

گروه اقتصاد: وزیر اقتصاد ونزوئلا گفت: در آخرین نشستی که بین مسوولان ایران و ونزوئلا انجام شد این دو کشور موافقت خود را برای تاسیس یک بانک مشترک اعلام کردند. به گزارش ایسنا،‌ هایمن ال‌ترودی گفت:‌ هدف این کار کمک به توسعه‌ کشورهاست که بر سر این موضوع توافق شد، در جهت گسترده کردن قلمرو کمک به کشورهای در حال توسعه اقداماتی انجام گیرد که خوشبختانه تاکنون توافق شد جلسه بعدی در ونزوئلا برگزار شود.

وی در ادامه به بیست و نهمین اجلاس شورای وزیران و 123 جلسه‌ هیات عامل صندوق اوپک برای توسعه‌ بین‌المللی در اصفهان اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم به اهدافی که داشتیم در این اجلاس دست یافته‌ایم.

وزیر اقتصاد ونزوئلا تصریح کرد:‌ کشورهای جنوب علاقه مند به حس آزادی خود هستند، اما در عین حال دوست دارند اتحادیه‌ای تشکیل دهند که برای دستیابی به این ایده، همه کشورها باید تلاش کنند.

ترودی در تشریح جایگاه ایران در صندوق اوپک گفت:‌ ایران حمایت فوق العاده‌ای را از افید(صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی) به عمل آورده است و نقش مهمی‌ در این صندوق ایفا می‌کند.

وزیر اقتصاد ونزوئلا در زمینه همکاری‌های ایران و ونزوئلا به عقد بیش از120 تفاهم نامه همکاری دوجانبه اشاره کرد و گفت:‌ مناسبات این کشور ونزوئلا و ایران روز به روز در حال گسترش است که در آخرین نشستی که بین مسوولان این کشورها انجام شد، دو طرف موافقت خود را با تاسیس یک بانک مشترک اعلام کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر