jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۷۴۸۰۵   ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۷

گروه رسانه:‌اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در آخرین نشست خود با رئیس و معاونان رسانه ملی از تعامل مثبت این رسانه با مجلس شورای اسلامی قدردانی و پیشنهاداتی درخصوص افزایش همکاری و ارتقای برنامه‌های صداوسیما مطرح کردند. افزایش تلاش و برنامه‌ریزی منسجم برای اشاعه فرهنگ و اخلاق متعالی اسلامی، ارتقای برنامه‌های آموزشی و انطباق آن با نیازهای روز، تقویت تعامل با دیگر نهادهای فرهنگی و تصمیم‌ساز کشور، تلاش برای اصلاح الگوهای فرهنگی نامناسب و رفع مظلومیت از بخش فرهنگ کشور از جمله نکاتی بود که نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم در نشست با رئیس سازمان صدا و سیما خواستار توجه و تمرکز رسانه ملی پیرامون آن شدند.

حاضران در این نشست همچنین با قدردانی از نوآوری و تبلیغ تاثیرگذار رسانه ملی برای افزایش شور و نشاط در انتخابات مجلس هشتم، برنامه‌سازی مستمر این رسانه درخصوص پیگیری اهداف کلان و چشم‌انداز 20 ساله کشور، نقد و بررسی کارشناسی عملکرد دولت و مجلس و همچنین پیگیری مطالبات مردم در مناطق مختلف کشور را خواستار شدند.  اختری، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به جایگاه رسانه ملی در فرهنگ‌سازی و خنثی کردن هجمه‌های رسانه‌ای علیه کشور گفت: صدا و سیما بهترین وسیله برای تبلیغ فرهنگ اسلامی و دفاع از نظام است. وی ابراز امیدواری کرد با تقویت رسانه ملی و افزایش حمایت از این رسانه، زمینه تحقق کامل اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی در داخل کشور و خارج مرزها فراهم شود.

در این نشست رئیس سازمان صدا و سیما عملکرد مجلس در حوزه‌های فرهنگ را در قیاس با دوره‌های قبل عملکردی موفق دانست و گفت: نوع تعامل و نگاه مجلس به رسانه ملی در این دوره 4 ساله نگاهی دلسوزانه و برخواسته از تعهد بوده است.

مهندس ضرغامی حضور نمایندگان آگاه و آشنا به مسائل و موضوعات رسانه‌ای در کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم را امیدبخش و اطمینان‌آفرین دانست و از حمایت‌ها و نقدهای سازنده ‌این کمیسیون درباره رسانه ملی سپاسگزاری کرد.

ضرغامی ابراز امیدواری کرد با اتکاء به تجربه موفق تعامل با مجلس هفتم، زمینه ارتباط و تعامل منطقی و سازنده رسانه ملی و مجلس هشتم نیز فراهم شود.

رئیس سازمان صدا و سیما، نقد منطقی و کارشناسی را نیز در ارتقای رسانه ملی مفید دانست و تاکید کرد: در طرح و نقد مباحث فرهنگی و رسانه‌ای باید توجه داشت که چندوجهی بودن جزو ذات تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای است.  وی با تاکید بر این که در ارزیابی آثار و تولیدات رسانه‌ای نباید برداشت‌های متفاوت مانع توجه به اهداف و تاثیرگذاری اصلی شود، خاطرنشان کرد: مجموعه‌های نمایشی و کارهای خوب رسانه‌ای که بیشترین تاثیرگذاری را در جامعه دارند معمولا در مقاطعی بیشترین انتقادات را جلب کرده است. اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پس از این دیدار از بخش‌های مختلف سازمان‌ صدا و سیما بازدید کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر