jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۶۹۵۸۶ ۳۱ فروردين ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۴

گروه جامعه: نخستین دوره مسابقات دانش‌آموزی هوافضا با حضور 232 دانش‌آموز در قالب 65 تیم از مدارس تهران در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد. مسعود محمدی‌پور، مدیر اجرایی این مسابقات در این باره گفت: در این مسابقات دانش‌آموزان در سه رشته ساخت موشک با قوای هوای فشرده، بالن کنترل شونده و گلایدر ماکارونی رقابت می‌کنند که مسابقات بالن کنترل شونده برای نخستین بار در سطح آسیا و گلایدر ماکارونی برای نخستین بار در دنیا برگزار می‌شود.

دکتر سیدمحمد حسین کریمیان، دبیر قطب علمی هوافضای محاسباتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با اشاره به این که این مسابقات با همکاری دانشکده مهندسی دانشگاه هوافضا و قطب علمی مهندسی هوافضا برگزار می‌شود ، هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج و معرفی رشته مهندسی هوافضا در بین دانش‌آموزان مدارس استان تهران عنوان و خاطرنشان کرد: این مسابقات با این حجم گسترده و با استقبال گسترده‌ دانش‌آموزان دختر و پسر، برای نخستین بار در ایران و در راستای افزایش خلاقیت دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر