2 مقام ارشد مخابراتی در گفتگو با «جام‌جم» خبر دادند

تعرفه پیامک‌های فارسی در نوروز کاهش یافت‌

گروه اقتصاد: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تغییر در تعرفه پیامک انگلیسی هنوز قطعی نشده است، لذا پیامک‌های عید نوروز براساس قیمت‌های قبلی محاسبه می‌شود. وفا غفاریان در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ما که درباره علت تغییر در تعرفه پیامک پرسید، افزود: درباره این مساله، اطلاع‌رسانی ناقص صورت گرفته و بخشی از مطلب اعلام شده است.
کد خبر: ۱۶۵۳۸۰
 وی اظهار کرد: درباره مصوبه اخیر، 2 نکته باید یادآوری شود؛ نکته اول آن است که ما کاهش در تعرفه پیامک فارسی را صرفا در نوروز 87 شاهد خواهیم بود و تغییر در تعرفه پیامک لاتین هنوز مصوب نشده و در حد پیشنهاد غیرقطعی است و نکته دوم آن که حتی تغییر در تعرفه پیامک انگلیسی اگر قطعی شود، از یکم تیر ماه سال 87 صورت خواهد گرفت و ما فعلا هیچ تغییری را شاهد نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: به عبارت بهتر، پیامک‌های انگلیسی که در نوروز ارسال شوند، به قیمت‌های قبلی و با روش محاسبه قبلی خواهد بود.

اما کاهش قیمت تعرفه پیامک فارسی از سال جاری اجرایی می‌شود و در نوروز قابل اعمال خواهد بود.

وی تصریح کرد: این که گفته می‌شود قیمت پیامک انگلیسی افزایش خواهد یافت، چنین چیزی فعلا شکل قطعی به خود نگرفته است، بلکه در حد یک پیشنهاد در حال بررسی است.

در این‌باره وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار نیز به خبرنگار ما گفت: بهای پیامک فارسی به 2 صورت ارزان شده است؛ شکل اول آن است که بهای پیامک از 147 به 89 ریال کاهش یافته است و صورت دوم آن است که شما تا 200 کاراکتر پیامک فارسی ارسال می‌کنید، اما بهای 60 کاراکتر را می‌پردازید.

وی افزود: با این حال احتمال دارد قیمت پیامک انگلیسی افزایش نیابد. در این‌باره همه چیز موکول به تیر 87 است.
وی اظهار کرد: اما سال جاری ما شاهد ابلاغ قطعی کاهش تعرفه پیامک فارسی هستیم که شامل کاهش هزینه ارسال پیامک‌های نوروزی نیز خواهد شد.

وی توضیح داد: نرم‌افزاری روی پرتال شرکت ارتباطات سیار به نشانیwww.mci.ir : عرضه شده که با دانلود و نصب آن روی گوشی‌ها، مشترکان می‌توانند هم قلم فارسی نگارش پیامک را دریافت کنند و هم این قابلیت را بیابند که با ارسال 200 کاراکتر، پول 60 کاراکتر را پرداخت کنند.

وی افزود: در حال حاضر 20 درصد پیامک‌ها به مقصد نمی‌رسد و این نرم‌‌افزارها این رقم را کاهش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار همچنین از راه‌اندازی سرویس استعلام شماره سریال گوشی تلفن همراه در شبکه ارتباطات سیار ایران خبر داد و اظهار کرد: براساس این سرویس جدید که در چند روز آینده فعال می‌شود، مشترکان می‌توانند از تطابق گوشی با شبکه ارتباطات سیار مطلع شوند.

خبرنگار ما می‌نویسد: جدال بر سر کاهش تعرفه پیامک ماه‌هاست که میان سازمان بازرسی کل کشور و شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار ادامه دارد. وزارت ارتباطات تا مدت‌ها زیر بار کاهش تعرفه پیامک نمی‌رفت، اما در مصوبه‌ای که اخیرا وزیر ارتباطات از آن خبر داده است، سرانجام قیمت پیامک فارسی کاهش یافته و از 147 ریال به 89 ریال رسیده است. این بخش از مصوبه هدف سازمان بازرسی کل کشور را برآورد کرده اما بخش دوم مصوبه که برعکس بخش اول آن، قیمت ارسال پیامک انگلیسی را از 147 به 226 ریال افزایش داده است، مورد اعتراض قرار گرفته است. ظاهرا وزارت ارتباطات و سازمان بازرسی کل کشور جدال‌های زیادی بر سر قیمت تعرفه پیامک فارسی داشته‌اند که با تشکیک وزارت ارتباطات در بخش دوم مصوبه و موکول کردن اجرای آن به تیرماه 87 و افزودن قید احتمال به اجرای آن به نظر می‌رسد دستگاه قضایی در ماجرای پیامک، پیروز ماجرا از کار درآمده است؛ چرا که هم قیمت پیامک فارسی را در نوروز 87 برای مردم ارزان کرد و هم افزایش قیمت پیامک لاتین متزلزل و به آینده موکول شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها