گزارش کامل؛

کشته شدن 22 نفر در تصادف اتوبوس با کامیون حامل سوخت

اسامی 22 دانشجوی جانباخته در حادثه شب گذشته در محور اندیشمک - خرم‌آباد اعلام شد. در این سانحه جانگداز 22 نفر از اعضای کاروان راهیان نور در تصادف اتوبوس حامل آنها با یک تانکر بنزین در آتش سوختند.
کد خبر: ۱۶۴۷۳۲

به گزارش ایسنا، بنا براعلام صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، اسامی این 22 نفر به شرح زیر است:

محسن نساج‌مقدم، محسن مهذب رحیم‌زاده، علی طالع‌پور، سعید ابراهیم‌زاده، علیرضا یاقوتی نقاب، علی ابهری‌نژاد، سیدیونس نجاتی‌یده، سیدمحمد کشمیری‌فر، حسین رهگذر مرغزار، حسین عبدوسی، مرتضی شیخی، فرید عرفانی، علی غلامی، سیدیاسر سامانی، امیر دوست‌محمدی، محمد مهرجو، ایمان فیروزی، محمد شریفی، امین کرامی، مهدی پورنادری، اسماعیل تاجیک و علی طاهری(کمک راننده).

از سوی دیگر، مسئول روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی اهواز نیز گفت: مجروحان و اجساد دانشجویان جان‌باخته در حادثه شب گذشته محور اندیشمک - خرم‌آباد با یک هواپیمای اختصاصی به مشهد فرستاده می‌شوند.

مجید ملایانی، در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: این هواپیما هم‌اکنون در فرودگاه اهواز به زمین نشسته است.

وی افزود: پس از رسیدن مجروحان و اجساد جان‌باختگان این حادثه از شهرهای دزفول و اندیمشک، این هواپیما به سمت مشهد حرکت خواهد کرد.

سرهنگ علیشاهی ، رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور در تشریح این حادثه گفت: ساعت 22 و 35 دقیقه شنبه شب در کیلومتر 35 محور اندیمشک - خرم آباد یک دستگاه اتوبوس بنز مسافربری به شماره 451ع 37 ایران 12 که حامل کاروان راهیان نور از مؤسسه غیرانتفاعی خیام مشهد مقدس بود، در حین بازگشت از خوزستان به سمت لرستان با یک تریلی تانکر سوخت حامل بنزین برخورد کرده که در پی این حادثه 22 تن در آتش سوخته و جان باختند و 7 تن دیگر مجروح شدند.

وی علت این حادثه را تخطی از سرعت مطمئنه تریلی ناشی از خستگی و خواب آلودگی و انحراف به چپ این وسیله نقلیه عنوان کرد و افزود: در پی این حادثه تانکر واژگون شده و سوخت آن روی اتوبوس و تانکر غوطه ور می شود.

حدود 5 دقیقه بعد از این حادثه تیم گشتی پاسگاه پلیس راه در محل حاضر و 7 تن را از اتوبوس خارج می‌کنند که ازاین افراد 5 تن سرپایی مداوا شده و دو تن نیز به علت سوختگی شدید به بیمارستان اهواز منتقل می‌شوند.

سرهنگ علیشاهی با اشاره به اینکه در پی این حادثه اتوبوس و تانکر سریعا آتش می‌گیرند افزود: حدود نیم ساعت بعد از این حادثه خودروی آتش نشانی به محل می‌رسد که متاسفانه به دلیل گستردگی آتش سوزی موفق به نجات مسافران نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر دو خودرو 100 درصد در پی این حادثه می‌سوزند افزود: شماره تریلی به دلیل سوختگی شدید هنوز قابل شناسایی نیست.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه کشور در خصوص مصدومان این حادثه گفت: گزارشات اولیه حاکیست مصدومان حدود 40 درصد سوختگی دارند.

وی تصریح کرد: اتوبوس دارای GPS بوده و هم اکنون کارشناسان در حال بررسی GPS این وسیله نقلیه هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها