پورمحمدی:

قطع سایتهای اینترنتی در روز انتخابات به تصمیم مخابرات بستگی دارد

وزیر کشور گفت: اقدامات احتیاطی در مورد تامین امنیت انتخابات صورت گرفته است.
کد خبر: ۱۶۲۳۱۲

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» که روز یکشنبه در حاشیه همایش ملی دهیاران زن در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به پرسشی درباره آن چه درخواست وزارت کشور برای قطع سایت‌های اینترنتی توسط وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در روز برگزاری انتخابات خوانده شد، اظهار کرد: این که سایت‌های اینترنتی در روز انتخابات قطع شوند به برنامه‌های امنیتی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بستگی دارد.

وزیر کشور هم‌چنین با بیان این که نمی‌دانم این خبر‌ها به چه صورتی پخش می‌شود، اظهار کرد: اقدامات احتیاطی خواهی نخواهی انجام می‌شود و تا به حال نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و وزارت ارتباطات هم دقت لازم را برای برقراری امنیت انتخابات خواهد داشت.

وی در توضیح مجدد این موضوع تاکید کرد که این که در روز انتخابات شبکه‌های اینترنتی قطع شوند مساله‌ای است که بر عهده مخابرات است.

وزیر کشور هم‌چنین در توضیح آخرین اقدامات برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات گفت: همه مقدمات فراهم شده و اقلام لازم هم تهیه و توزیع شده‌اند، همچنین تعرفه‌های برگ رای در حال ارسال است و اعضای شعب و هیات‌های نظارت در سراسر کشور انتخاب شده‌اند.

پورمحمدی ادامه داد: تجهیزات لازم برای انتخابات رایانه‌ای نیز توزیع شده و بخش باقی مانده نیز در حال توزیع است.

وی تاکید کرد: تعداد افراد ثبت‌نام شده از ابتدای زمان شروع انتخابات با محاسبه افرادی که دستی و یا از خارج کشور ثبت‌نام کرده‌اند حدود هفت هزار و 600 نفر بوده است که در مرحله اول حدود پنج هزار نفر آن‌ها توسط هیات اجرایی تایید شده‌اند و در رد و قبول‌های بعدی هیات‌های نظارت و بررسی شورای نگهبان تعداد آن‌ها به حدود چهار هزار و 600 نفر رسیده است که به تایید نهایی شورای نگهبان رسیده‌اند البته ممکن است این تعداد باز هم تغییر کند؛ چراکه تا پایان زمان تایید نهایی داوطلبان دو روز باقی مانده است. 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها