jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۵۶۱۷۶ ۲۴ آذر ۱۳۸۶  |  ۱۰:۳۵

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تشکل کنترل قیمت زعفران ایجاد می شود.


محمدرضا اسکندری افزود: قیمت پایین زعفران در سال جاری، 730 هزار تومان برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که در صورت شکل گیری تشکل، امیدواریم بتوانیم از افزایش کاذب قیمت این محصول استراتژیک جلوگیری کنیم.
وی اظهار داشت: زمینه های لازم جهت ایجاد تشکلی جدید به منظور نزدیک کردن دست اندرکاران، چرخه تولید، فرآوری و صادرات زعفران جهت کنترل قیمت این محصول با همکاری وزارت بازرگانی و جهاد کشاورزی فراهم شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر ، وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: اگر تولید کننده، فرآوری کننده و صادر کننده در کنار هم قرار گیرند به طور قطع زعفران با قیمت واقعی تر از تولید کننده خریداری شده و به همین صورت عرضه خواهد شد.
اسکندری یادآور شد: سازمان تعاون روستایی نقش تنظیم کننده دارد و نقشی در افزایش قیمتهای نداشته است.
وی تاکید کرد: اتحادیه های تعاونی روستایی تشکلی غیر دولتی و متعلق به تولید کنندگان هستند و وزارتخانه در تلاش است میان این تشکل ها و تشکل های مربوط به فرآوری زعفران و صادر کنندگان، ارتباط برقرار کند.
اسکندری ضمن انتقاد از صادرات زعفران کشور به صورت فله ای بیان داشت: با گسترش واحدهای صنایع فرآوری می توانیم ارزش افزوده بیشتری را از این محصول نصیب خود کنیم.
این مسئول ادامه داد: از آنجا که تولید زعفران در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، پس نوسان قیمت ها مانند سال قبل نخواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر