jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۴۳۵۸ ۰۹ آذر ۱۳۸۶  |  ۱۹:۲۴

رومانو پرودی نخست وزیرایتالیا درگفت وگو با روزنامه فرانسوی "فیگارو" گفت که هیچ اعتمادی به اثرات تحریمها علیه ایران ندارد و فقط موجب برهم خوردن مراودات اقتصادی می شود.


به نوشته شماره روز جمعه فیگارو، پرودی در پاسخ به سووالی مبنی بر این که آیا موافق تقویت تحریمها علیه ایران هستید؛ ، افزود: اثرات این تحریمها متقاعدهکننده نخواهد بود.
نخست وزیرایتالیا گفت: «من به تحریمهای اروپایی اعتمادی ندارم و این اقدام نیز از حمایت تمامی کشورهای اروپایی برخوردار نیست.»
وی افزود : تنها اثرات این تحریم هااین خواهد بود که جریان مراودات اقتصادی را عوض کند.
قرار است کشورهای + فردا در پاریس پایتخت فرانسه نشستی را درسطح دبیران سیاسی وزارتخانههای خارجی خود برگزار کنند.
کشورهای فرانسه ، آمریکا ، چین ، انگلیس ، روسیه و آلمان اعضای گروه +هستند.
به گزارش ایرنا، دراین نشست همچنین نمایندهای از سوی "خاویر سولانا" مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شرکت خواهد داشت.
وزارت خارجه فرانسه هدف از برگزاری این نشست را ارزیابی پرونده هستهای ایران، گزارشهای محمد البرداعی مدیرکل آژانس بینالمللی انرژی اتمی و سولانا برای تعیین ادامه کار شورای امنیت در قبال برنامه هستهای ایران خوانده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر